- 

Zağnos 3. etapta sona doğruTrabzon’da TOKİ ve Belediye işbirliğiyle 1 ve 2. etabı tamamlanan Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 3. etap çalışmalarında da sona gelindi.

wx.jpg

 

Rekreasyon düzenleme çalışmalarının tamamlanma aşamasına geldiği Kahramanmaraş Caddesi ile tarihi Zağnos Köprüsü arasını kapsayan üçüncü etapta yapılan çalışmaları inceleyen Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, vadinin en kısa zaman da halkın hizmetine açılacağını söyledi. Vadi içerisinde tarihi Trabzon evi mimarisinde yapılan kafeterya ve butik otelleri de gezen Gümrükçüoğlu çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Başkan Gümrükçüoğlu, Kahramanmaraş Caddesi ile Sahil yolu arasını kapsayan dördüncü etapta kamulaştırma çalışmalarını sürdüğünü ifade ederek, 102 binanın kamulaştırılacağı Pazarkapı'da istimlak edilen 57 bina için hak sahiplerine yaklaşık 25 milyon TL ödeme yapıldığını kaydetti.

Dördüncü etabın tamamlanması ile birlikte sahilden giren vatandaşların Çamoba'ya kadar yeşil ve ferah bir alanda yürüyüş yapabileceğine dikkat çeken Başkan Gümrükçüoğlu, "Zağnos Vadisi ile Tabakhane Vadileri bu kentin adeta nefes borularıdır. Bu iki vadinin dönüşümlerinin tamamlanması ile hava koridorları açılacak şehrimiz rahat bir nefes alacak" diye konuştu.
 

 


Tarih: 2013-03-02 Kaynak: TOKİ Haber
    


© 2011 TOKİ Haber Dergisi