12 bankadan kredi faizi indirimi

Ağustos başından itibaren 12 banka konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı.
12 bankadan kredi faizi indirimi

Merkez Bankası’nın repo faiz indirimi sonrasında kredi faiz oranları da hızla düşmeye başladı. Ağustos başından itibaren 12 banka konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı.

25 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) repo faizlerinde uyguladığı indirim sonrasında konut kredisi faizlerindeki düşüş ivmesi hızlandı. Haftalık repo faizlerinde gerçekleşen indirim sonrasında 14 banka konut kredisi faiz oranlarını düşürdü.

Ağustos başı itibariyle ise Ziraat Bankası, VakıfBank, HalkBank, Garanti BBVA, Şekerbank, Akbank, İNG, Yapı Kredi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası ve kampanyalı ürünleri dahilinde İş Bankası, TEB, ICBC Bank konut kredisi faiz oranlarında indirim gerçekleştirdi.

Temmuz sonunda yüzde 1.9 olan konut kredisi faiz oranları ortalaması ağustos ayının ilk 8 gününde 17 puan düşerek güncel olarak yüzde 1.73’e geriledi.

8 Ağustos itibariyle en düşük konut kredisi faiz oranı kamu bankalarının kampanyalı ürünleri dahilinde uyguladığı yüzde 0.99 faiz oranı olmaya devam ediyor. Konut kredisi faiz indirimlerine devam eden özel bankalarda ise en düşük faiz oranı güncel olarak yüzde 1.41’den başlıyor.

KrediPazari.com’un araştırmalarına göre ağustos başından itibaren konut kredisi faiz oranlarını düşüren 11 bankanın güncel faizleri şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi
Ziraat Bankası konut ürün paketi kapsamında %0.99 faiz oranı sunuyor. Kampanya haricinde ise banka %1.39 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

HalkBank Konut Kredisi
HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde %0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise %1.39 faiz oranı sunuyor.

VakıfBank Konut Kredisi
VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için %0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında %1.49 faiz oranı ile konut kredisi sağlıyor.

Garanti BBVA Konut Kredisi
Garanti BBVA 10 yıl vadede konut kredisi için %1.41 konut kredisi faiz oranı uyguluyor.

ICBC Konut Kredisi
ICBC Bank dün gerçekleştirdiği indirim sonrasında kampanyalı yeni evim konut kredisi için %1.43 faiz oranı sunmaya başladı.

Akbank Konut Kredisi
Akbank 10 yıl vadeye dek %1.44 konut kredisi faiz oranı kullandırıyor.

İNG Konut Kredisi
İNG dün uyguladığı faiz indiriminin ardından 10 yıl vadeye kadar %1.44 faiz oranı sunuyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi
Yapı Kredi Bankası %1.49 faiz oranı ile 10 yıla kadar konut kredisi kullandırıyor.

TEB Konut Kredisi
TEB kampanyalı konut kredisi için %1.49 faiz oranı ile 10 yıla kadar kredi imkanı sunuyor.

Türkiye Finans Bankası Konut Finansmanı
Türkiye Finans Katılım Bankası 10 yıl vadeye dek %1.6 kar payı oranı ile konut finansmanı kullandırıyor.

İş Bankası Konut Kredisi
İş Bankası da kampanyalı konut kredisi kapsamında 10 yıl vadeye dek %1.6 faiz oranı uyguluyor.

Şekerbank Konut Kredisi
Şekerbank 5 yıl vadeye kadar %1.79, 10 yıl vadeye kadar %1.94 konut kredisi faiz oranı sunuyor.