300 bin TL kredinin taksiti ne kadar?

Güncel olarak bankalardan 300.000 TL tutarda konut kredisinin aylık ödemeleri ne kadar oluyor?

Bankaların konut kredisi faizlerinin düşmesi ile tüketiciye kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı doğdu. Peki güncel olarak bankalardan 300.000 TL tutarda konut kredisinin aylık ödemeleri ne kadar oluyor?

Kredi faiz oranlarının düşmesi ve yılbaşına kadar devam eden konuttaki vergi indirimleri ile vatandaş beklemekte olan konut talebini açığa çıkardı. Faizlerdeki indirim hızla devam ederken konut talebinin yeni yılda da devam etmesi bekleniyor.

21 Ocak itibariyle bankaların tabela konut kredisi faiz ortalamaları yüzde 1.29’a düşerken, en uygun kredi faiz oranı sıfır konutlar için 0.79’a kadar indi. İkinci el konut talepleri için ise en uygun kampanyalı faiz oranı yüzde 0.89 oldu.

Bankalardan 300.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama yapıldığında kredinin 10 yıl vadede aylık taksitleri 3.900 TL, geri ödemesi de 465.300 TL’ ye kadar geriledi.

KrediPazari.com’un araştırmalarına göre bankalardan 300.000 TL tutarda konut kredisinin 10 yıl vadede aylık taksitleri şu şekilde yer alıyor.

Kamu Bankaları Konut Kredisi Hesaplama
Ziraat Bankası, HalkBank ve VakıfBank’tan sıfır konut talepleri için 300.000 TL tutarlı kredinin 10 yıl vadede taksitleri 3.900 TL, geri ödemesi de 465.300 TL oluyor. Söz konusu bankalardan ikinci el konut almak için aynı tutar ve koşulda kredi alındığında aylık taksitler 4.300 TL, toplam ödeme ise 514.000 TL oluyor.

Kuveyt Türk Bankası Konut Finansmanı Hesaplama
Kuveyt Türk Katılım Bankasından 300.000 TL finansmanın 10 yıl vadede aylık ödemeleri 4.200 TL oluyor. Finansmanın geri ödemesi de 502.000 TL’ ye denk geliyor.

İNG Konut Kredisi Hesaplama
İNG’ den 300.000 liralık kredinin taksitleri 4.220 TL’ ye geri ödemesi de 506.500 TL’ ye karşılık geliyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Hesaplama
Yapı Kredi Bankasından 300.000 TL’lik kredinin taksitleri 4.300 TL olurken, toplam geri ödemesi de 514.000′ ye ulaşıyor.

DenizBank
DenizBank’tan 300.000 TL tutarda kredinin aylık ödemeleri y 4.750 TL, geri ödemesi de 570.000 TL’ ye karşılık geliyor.

AnadoluBank
Anadolubank’tan 300.000 TL’lik konut kredisinin aylık taksitleri 5.150 TL oluyor. Kredinin toplam ödemesi de 615.500 TL oluyor.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

Kurtarma ekiplerine tazminat

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle bölgede görev yapan personele 6 ay süreyle 693 lira 50 kuruş tazminat ödenecek.
Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem nedeniyle bölgede görev yapan personele 6 ay süreyle 693 lira 50 kuruş tazminat ödenecek. 24 Ocak’ta meydana gelen Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli deprem afeti nedeniyle bazı yerlerde görev yapan personele tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, söz konusu deprem nedeniyle Elazığ’ın merkez ve Sivrice ilçeleri ile Malatya’nın Doğanyol ve Pütürge ilçelerinde (bağlı yerleşim birimleri dahil) sürekli görevle fiilen çalışan, Devlet Memurlar Kanunu, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, Uzman Jandarma Kanunu, Uzman Erbaş Kanunu, Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Yükseköğretim Personel Kanunu’na tabi personele, kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli ve geçici işçi olarak çalıştırılan personele, kanun hükmünde kararname (KHK) ve diğer mevzuat uyarınca sözleşmeli olarak çalıştırılan personele, ilgili mevzuatı uyarınca istihdam edilen diğer personele 24 Ocak’tan itibaren 6 ay süreyle 693 lira 50 kuruş tazminat ödenecek. Söz konusu tazminat, depremle ilgili bir görevin ifası amacıyla anılan ilçelerde geçici olarak görevlendirilenlere de verilecek. Tazminattan, eşlerden her birinin ayrı ayrı yararlanması durumunda her bir eşe bu tutarın yüzde 75’i ödenecek. Tazminat, fiilen görev yapılan süreyle orantılı olarak ay sonunda yatırılacak ve damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmayacak. Ayrıca söz konusu yerlerde deprem nedeniyle fiilen fazla

CSO binası bu yıl hizmete girecek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu ve Koro Çalışma Binaları’nın yıl sonuna kadar hizmete gireceğini, haziran ayında açılış günü ve açılış konserinin içeriğinin kamuoyuna duyurulacağını açıkladı.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu ve Koro Çalışma Binaları’nın yıl sonuna kadar hizmete gireceğini, haziran ayında açılış günü ve açılış konserinin içeriğinin kamuoyuna duyurulacağını açıkladı. Yapımı devam eden CSO inşaatında incelemelerde bulunan Bakan Ersoy, çalışmalar hakkında bilgi aldı. İncelemelerinin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Ersoy, tarihi çok eski olan projede sona gelindiğini dile getirdi. 1980’de yapılmasına karar verilen projenin 1992’de hayata geçirilmeye başlandığını, 28 yıllık bir sürecin söz konusu olduğunu hatırlatan Bakan Ersoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projenin 2020’de tamamlanması talimatı verdiğini söyledi. Bakan Ersoy, “Bu yıl sonuna kadar bu projeyi hayata geçireceğiz. Çok hızlı gidiyor. Haziranda da projeyle ilgili kesin tarihi vereceğiz, ‘Şu gün, şu aktiviteyle açıyoruz.’ diyeceğiz. Sadece peyzaj ve son montaj işlerimiz kaldı. Herhangi bir finansman sıkıntımız da yok” dedi. Galata Kulesi ile ilgili de açıklama yapan Bakan Ersoy, Galata Kulesi’nin Beyoğlu Kültür Yolu Projesi’nin bir parçası olduğunu dile getirdi. Buradaki binaların tamamının Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ona bağlı kurumlara ait olduğuna işaret eden Bakan Ersoy, Galata Kulesi’nin mülkiyetinin de Vakıflar Genel Müdürlüğünde bulunduğunu belirtti. Bakan Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü: “Herhangi bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemesi için özellikle Büyükşehir Belediyesinin vakıflarla sözleşme tarihi bitimi olan 31 Aralık

Deprem bu kez Isparta’yı salladı

Isparta'da saat 22.20 sıralarında merkez üssü Yakaören olan 3.0 şiddetinde deprem meydana geldi.
Isparta’da saat 22.20 sıralarında merkez üssü Yakaören olan 3.0 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem Isparta merkez ve ilçelerde hissedildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, saat 22.20’de Isparta kent merkezinde de hissedilen 3.0 şiddetinde deprem kaydedildi. Depremin yerin 6.1 kilometre altında meydana geldiği bildirildi. Deprem nedeniyle kent merkezinde vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. #DEPREMYAKAOREN-(ISPARTA) https://t.co/HwvkXXgnpn26.02.2020, 22:20:34 TSİBüyüklük: 3.0Derinlik: 6.1 km#Kandilli— Kandilli Rasathanesi (@Kandilli_info) February 26, 2020