50 bin konutun kura çekimleri Ankara ile başlandı

TOKİ tarafından 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında Ankara Kuzeykent Projesi’nde talep toplanan 809 konutun kurası gerçekleştirildi.
50 bin konutun kura çekimleri Ankara ile başlandı

TOKİ tarafından 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında Ankara Kuzeykent Projesi’nde talep toplanan 809 konutun kurası gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından mart ayında vatandaşlara müjdelenen 50 bin yeni sosyal konut projesinde kuralar başladı. İlk kura töreni Ankara Kuzeykent Projesi’nde yer alan 809 konut için yapıldı. Neşet Ertaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde noter huzurunda gerçekleştirilen törende isimlerinin okunduğunu duyan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı. Yıllardır ev sahibi olma hayaliyle yaşadıklarını söyleyen vatandaşlar, hayallerinin gerçekleştirmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

KUZEYKENT PROJESİ

Ankara’daki Kuzeykent Projesi ile yeni bir yaşam alanı inşa ediliyor. Proje; içinde barındırdığı ticari, kültürel, eğitim, sağlık, spor, ibadet yapıları ve tesisleri ile her türlü ihtiyaca cevap verirken Ankara‘nın yaşayan en büyük rekreasyon alanı olacak.

Kuzeykent Projesi’nde 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük sosyal alanlar bulunuyor. Proje ile vatandaşlar yeşil alanla daha çok buluşacak. 700 bin metrekare alan üzerinde 76 bin ağaç, 5 milyon çalı yer alıyor. Kuzey Yıldızı rekreasyon alanında ise, 23 farklı büyüklükte süs havuzu, müzik ve dans eşliğinde ses-ışık ve su oyunu gösterilenin yapılmasına imkan veren havuz, 2 giriş kapısı, 21 restoran, 10 lokanta, 10 kafe, 817 araç kapasiteli açık otopark, yaşlılar merkezi 5 bin kişilik amfi, nikah ve düğün salonu bulunuyor.

Kuzeykent Projesi çok yönlü ve vatandaşların bütün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapıldı. Proje içerisinde; yürüyüş yolları, mini futbol sahası, basketbol oyun alanı, basketbol antrenman sahası, voleybol sahası, spor aletleri, masa tenisi, kaykay pisti, spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları yer alıyor.

Ayrıca, çocuk oyun alanları, eğitici oyun duvarları, çocuk yüzme havuzu, spor alanları ve geniş yeşil alanlar ile çocuklar yeşille iç içe bir yaşama kavuşuyor.

SARAYCIK VE YAKACIK KURALARI HAZİRAN AYINDA

Ayrıca, Ankara’da talep toplanan Sincan Saraycık projesinde 10 Haziran, Yenimahalle Yakacık’ta ise 11 Haziran’da kuralar gerçekleştirilecek.