90 bin camide fidan dikme etkinliği

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda “Cami ve Hayat” teması çerçevesinde 90 bin camide fidan dikme etkinliği düzenlendi.
90 bin camide fidan dikme etkinliği

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda “Cami ve Hayat” teması çerçevesinde 90 bin camide fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda “Cami ve Hayat” teması çerçevesinde düzenlenen fidan dikme etkinliğine katıldı.

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki Abdülkerim Kuzu Camii’ndeki fidan dikme etkinliğinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “İnşallah bugün 90 bin camimizden yüz binlerce vatandaşlarımızla birlikte yüz binlerce fidanı dikmiş olacağız” dedi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın temasının “Cami ve Hayat” olduğunu belirten Başkan Erbaş, camilerin sadece namaz kılmak için açılıp kapanan yerler olmadığını, aksine camilerin insan hayatının her evresinde olduğunu vurgulayarak, camilerin daha fonksiyonel hale gelmesi için gayret gösterdiklerini ifade etti.

İslam dininin ağaca, yeşile, çevreye ve tabiata büyük önem verdiğine dikkat çeken Başkan Erbaş, bugün ülke genelinde 90 bin camide sabah namazının ardından cemaat ve din görevlilerinin birlikte fidan diktiğini ifade etti.

Ülke genelindeki fidan dikme etkinliğe katılan tüm vatandaşlara teşekkür eden Başkan Erbaş, yaptığı basın açıklamasının ardından vatandaşlarla birlikte cami bahçesinde fidan dikimini gerçekleştirdi, ardından dua etti.

Abdülkerim Kuzu Camii’ndeki etkinlikte Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, ​ ​Rehberlik ve Teftiş Başkanı Fatih Mehmet Karaca ve Ankara İl Müftüsü Yusuf Doğan da eşlik etti.