Adana’da kentsel dönüşüm ödemesi bekleyenlere müjde!

TOKİ tarafından Adana Yüreğir'de başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında uzlaşma sağlanan hak sahiplerine 8 milyon 462 bin TL'lik ödeme yapılacağı açıklandı.
Adana’da kentsel dönüşüm ödemesi bekleyenlere müjde!

TOKİ tarafından Adana Yüreğir’de başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında uzlaşma sağlanan hak sahiplerine 8 milyon 462 bin TL’lik ödeme yapılacağı açıklandı.

Adana’nın merkezi bölgesinde yer almasına rağmen gecekondu ve çarpık yapılaşma ile anılan Yüreğir ilçesindeki Sinanpaşa Mahallesi’nin görünümü kentsel dönüşüm ile değişecek. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından başlatılan Yüreğir Sinanpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi ile Seyhan Nehri’nin hemen kıyısındaki bölgenin cazibe merkezi olması amaçlanıyor.

ADANA HEYETİNDEN TOKİ BAŞKANINA ZİYARET

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Adana Milletvekilleri Abdullah Doğru, Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci ile Mehmet Şükrü Erdinç, Sinanpaşa’da kentsel dönüşüm projesi için TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM TOPLANTISI

TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binasında gerçekleşen ziyarette, Yüreğir Sinanpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi masaya yatırıldı. Toplantıda, projenin durumu ve yapılacak çalışmalar ele alındı.

ÖDEME SÜRECİ BAŞLIYOR

Toplantıda ayrıca, kentsel dönüşüm projesinde gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde uzlaşma sağlanan hak sahibi vatandaşlara Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un talimatı doğrultusunda toplam 8 milyon 462 bin 938 TL’lik ödeme sürecinin TOKİ tarafından başlatılacağı kararlaştırıldı.

TOKİ Haber