Ankara Sincan’da 966 konut sahiplerine teslim ediliyor

Ankara Sincan'daki kentsel dönüşüm projesi kapsamında satışı gerçekleştirilen 966 konut, 10 Temmuz – 8 Ağustos 2019 tarihleri arasında alıcılarına teslim edilecek.
Ankara Sincan’da 966 konut sahiplerine teslim ediliyor

Ankara Sincan Saraycık Mahallesi 1. Bölge 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında satışı gerçekleştirilen 966 konut, 10 Temmuz – 8 Ağustos 2019 tarihleri arasında alıcılarına teslim edilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Sincan Saraycık Mahallesi’nde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki 966 konutun inşası tamamlandı. 3+1 ve 4+1 nitelikli konutların hak sahipleri geçtiğimiz düzenlenen kura ile belirlenmişti. Kuranın ardından satış sözleşmelerini imzalayan hak sahibi aileler için konut teslim süreci başladı.

Sincan’da kurulan yeni ve modern yaşam merkezindeki konutlar, 10 Temmuz – 8 Ağustos 2019 tarihleri boyunca blok blok hazırlanan programa göre alıcılarına teslim edilecek.

KONUT TESLİMİ NEREDE YAPILACAK?

Konut teslimleri, TOKİ tarafından hazırlanan “Konut Teslim Programı” çerçevesinde projenin müşavir firması olan Prokon Müh. ve Müş. A.Ş. ve Beşer Müh. Müş. LTD. ŞTİ. tarafından Ankara Sincan Saraycık şantiyesinde gerçekleştirilecek.

Konut alıcıları, kendileri için belirlenen teslim tarihinde Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara Sincan Şubesine giderek, satış bedeli üzerinden KDV ödemesi yapacak ve aynı gün kendi imkanları ile şantiyeye ulaşarak konutlarını tutanakla teslim alacaklar. Şantiyede konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacak.

Kentsel Dönüşüm kapsamında hak sahibi olan alıcılara satışı yapılan konutlar için sözleşme imzalama ve teslim tarihinde, Gayrimenkul Satış Sözleşmesinde belirtilen satış bedeli üzerinden hesaplanan tutar esas alınarak 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden hesaplanan Katma Değer Vergisi tutarı, taşınmazın tesliminden sonraki vadelere yayılarak tahsil edilecek.

KONUT TESLİMİ İÇİN GEREKEN BELGELER

Şantiyede yapılacak konutun fiili teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekiyor:

  • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),
  • Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin haksahibinde bulunan nüshası,
  • Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,
  • KDV tutarının yatırıldığına dair dekont/fatura.