Ankara’da 4,5 şiddetinde deprem

Ankara'da saat 22.53'te merkez üssü Kalecik ilçesi olan 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Ankara’da 4,5 şiddetinde deprem

Ankara’da saat 22.53’te merkez üssü Kalecik ilçesi olan 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 22.53’te Ankara Kalecik’te 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Depremin 12 kilometre derinlikte olduğu bildirildi. Deprem, Kırıkkale, Çankırı ve Çorum’da da hissedildi.

BAKAN KURUM: ŞU ANA KADAR OLUMSUZ BİR DURUM VE İHBARLA KARŞILAŞMADIK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kalecik ilçesindeki 4,5 büyüklüğündeki depremin ardından il müdürlüğü ekiplerince başlatılan ilk incelemede, şu ana kadar olumsuz bir durum ve ihbarla karşılaşmadıklarını bildirdi.

Kurum, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kalecik merkezli deprem nedeniyle vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

VALİLİK VE BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Ankara Valisi Vasip Şahin ise, Twitter hesabından, Kalecik ilçesinde meydana gelen depreme ilişkin, “Şu ana kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğimize intikal eden can veya mal kaybı bulunmamaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir” paylaşımında bulundu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Ankara merkezli 4,5 büyüklüğündeki deprem hepimizi endişelendirdi. Ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Bizlere Başkent 153 hattından ulaşabilirsiniz. Bütün vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.