Araklı’da selin ardından alt ve üst yapı çalışmaları sürüyor

Araklı’da 2 ay önce meydana gelen sel felaketinin ardından alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor.
Araklı’da selin ardından alt ve üst yapı çalışmaları sürüyor

Araklı’nın Çamlıktepe Mahallesi’nde yaklaşık 2 ay önce meydana gelen ve 10 kişinin yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan sel felaketinin oluşturduğu maddi tahribatı gidermeye yönelik çalışmalar devam ediyor.

Bölgeye giden Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilgili kurum amirlerinden, büyük yıkımın yaşandığı alanda yapılan alt ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi aldı. Dere yatağının düzenlenmesi faaliyetleri, yıkım kararı verilen evler ve alternatif yol güzergâhları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Vali Ustaoğlu, bölgede yaşanan acıdan dersler alınması gerektiğini ve yıkım kararı verilen evlerin tahliyesine mecbur olduklarını anlattığı mahalle sakinlerine, TOKİ tarafından afetzedelere tahsis edilecek konutlar bitene kadar, ev kirası yardımı dâhil her türlü desteği vereceklerini bildirdi.

Başkan Zorluoğlu da devletin her türlü imkânı ile bölgede oluşan tahribatı gidermeye gayret gösterdiğini belirterek, gerek valilik gerek büyükşehir belediyesi gerekse ilgili kurum ve kuruluşların üzerlerine düşen görevi yapmaktan kaçınmadığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinde konuyla ilgili çalışmaları yürüten genel sekreter yardımcısı Süleyman Gün ve daire başkanlarına gerekli talimatları veren Başkan Zorluoğlu, yol ve su şebekesi çalışmalarında şimdiye kadar gelinen nokta ve önümüzdeki döneme ilişkin planlama hakkında da rapor istedi.