Aylık 2 bin TL ödemeli kredi imkanları

Güncel olarak en uygun konut kredisi faiz oranı ile ayda 2 bin TL taksitlerle 113 bin 500 TL' ye kadar konut kredisi kullanılarak 141 bin 900 TL' ye kadar konut edinilebilir.

Güncel olarak en uygun konut kredisi faiz oranı ile ayda 2 bin TL taksitlerle 113 bin 500 TL’ ye kadar konut kredisi kullanılarak 141 bin 900 TL’ ye kadar konut edinilebilir.

Bankaların konut kredisi faiz oranlarının tekrar yükselmesi ile vatandaşın aylık bütçesi dahilinde ödeyebileceği tutarlarda çekebileceği kredi miktarı azaldı. Yaklaşık bir ay önce son bulan kamu bankalarının konut kredisi faiz indirim kampanyası dahilinde yüzde 1.28 faiz oranı üzerinden konut kredisi çeken tüketici ayda 2.000 TL ödeyerek 122.500 TL’ ye kadar kredi alabiliyorken güncel olarak en düşük konut kredisi faiz oranı üzerinden aynı şartlarda konut kredisi hesaplama yapıldığında 113.500 TL konut kredisi kullanılabiliyor.

Bankaların konut kredisi faiz oranlarında sekiz haftadır yaşanan yükseliş hareketi devam ediyor. Konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.06’ya ulaştı. En düşük tabela konut kredisi faiz oranı yüzde 1.45 seviyesinde. En yüksek konut kredisi faiz oranı ise yüzde 2.75’e ulaştı.

KrediPazari.com ayda 2.000 taksit ödeyerek banaklardan ne kadar konut kredisi kullanılabileceğini sıraladı. En fazla 113.500 TL kredi alınabilir iken, en az 70.000 TL kredi alınabiliyor. Tüm bankaların listesi şu şekilde;

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat Bankası 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.45 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Ziraat Bankası’ndan 10 yıl vadeli aylık 2.000 TL ödemelerle 113.500 TL konut kredisi alınabiliyor.

VakıfBank Konut Kredisi Faiz Oranları

VakıfBank yüzde 1.55 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Vakıfbank’tan aylık 2.000 TL ödemelerle 10 yıl vadede 109.000 TL konut kredisi alınabiliyor.

HalkBank Konut Kredisi Faizleri

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi kapsamında maaş müşterilerine özel yüzde 1.65 faiz oranı sunuyor. HalkBank’tan aylık 2.000 TL taksitlerle 10 yıl vadeli konut kredisi hesaplama yapıldığında 104.000 TL’ ye denk geliyor.

İş Bankası Konut Kredisi

İş Bankası kampanyalı sonbahar konut kredisi kapsamında yüzde 1.72 faiz oranı uyguluyor. İş Bankası’ndan 10 yıl vadede aylık 2.000 TL ödeyerek 101.500 TL çekmek mümkün.

ICBC Bank Konut Kredisi Hesaplama

ICBC Bank kampanyalı yeni evim dahilinde yüzde 1.74 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. ICBC Bank’tan 10 yıl vadede aylık 2.000 TL ödemelerle konut kredisi hesaplama yapıldığında 100.500 TL oluyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası yüzde 1.84 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Garanti Bankası’ndan aylık 2.000 TL ödemelerle 10 yıl vadede 96.500 TL çekilebiliyor.

DenizBank Konut Kredisi Faiz Oranları

DenizBank kampanyalı konut kredisi için 25 yıl vadeye kadar yüzde 1.89 faiz oranı sunuyor. DenizBank’tan aylık 2000 TL taksitlerle 10 yılda 94.5000 TL konut kredisi alınabiliyor.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası 10 yıl vadede yüzde 1.95 faiz oranı uyguluyor. Yapı Krediden 10 yıl vadeli aylık 2.000 TL taksitlerle 92.500 TL konut kredisi almak mümkün.

İNG Bank Konut Kredisi Hesaplama

İNG Bank 10 yıl vadede yüzde 1.97 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. İNG Bank’tan 10 yıl vadede aylık 2.000 TL taksitlerle konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde tutar 92.000 TL’ ye geliyor.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı

Akbank 10 yıl vadede yüzde 2.07 konut kredisi faiz oranı sunuyor. Akbank’tan ayda 2.000 TL ödeyerek 10 yıl vade için 88.500 TL konut kredisi alınabiliyor.

HSBC Konut Kredisi

HSBC yüzde 2.35 konut kredisi faiz oranı uyguluyor. HSBC’den 10 yıl vadede aylık 2.000 TL ödemelerle 80.000 TL konut kredisi alınabiliyor.

Anadolubank Konut Kredisi Faizleri

Anadolubank 10 yıl vadede yüzde 2.75 konut kredisi faiz oranı sunuyor. Anadolubank’ tan aylık 2.000 TL taksitlerle 10 yıl vadede 70.000 TL konut kredisi alınabiliyor.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

Çin’e 5 milyon ton Türk mermeri

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li, Türkiye'den Çin'e geçen yıl 5 milyon ton mermer gittiğini açıkladı.
Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li, Türkiye’den Çin’e geçen yıl 5 milyon ton mermer gittiğini açıkladı. Çin’de kullanılan ithal mermerlerin yüzde 60’ının Türk mermeri olduğunu ifade eden Büyükelçi Deng Li, iki ülke arasında istikrarlı ve uzun vadeli ticari bir ilişki olduğunu dile getirdi. Türk mermerinin Çin piyasasındaki geleceğinden umutlu olduğunu belirten Deng Li, “Çin’e geçen yıl 5 milyon ton mermer gitti. O yüzden bence bu yılki rakam bundan daha büyük olacaktır. Çin’in ekonomik büyüme oranı çok istikrarlı bir şekilde yükselirse, o zaman Türk mermerine olan ihtiyacımız da onunla orantılı bir şekilde artacak” dedi.

Aynı anda 3 milyon fidan dikilecek

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, kasım ayında aynı anda 3 milyon fidan dikilerek Guinness rekorlar kitabına girme projesi olduğunu açıkladı.
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, kasım ayında aynı anda 3 milyon fidan dikilerek Guinness rekorlar kitabına girme projesi olduğunu açıkladı. Yaz aylarında yoğun yangınlarla mücadele eden Türkiye sonbaharda dikilecek fidanlarla Guinness rekorlar kitabına girmeye hazırlanıyor. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli kasım ayında İzmir, Muğla, Fethiye ile beraber çeşitli bölgelerde aynı anda 3 milyon fidan dikerek Guinness rekorlar kitabına girme projesi olduğunu açıkladı. Pakdemirli, “11 Kasım’da saat 11.00’de tüm vatandaşlarımızı Guinness rekorlar kitabına girmek üzere açıklayacağımız illerde fidan dikimine davet ediyorum” dedi. 11 Kasım’daki rekor denemesi ile tek seferde 3 milyon fidanın aynı anda dikilmesi hedeflenirken, yaz boyunca yanan alanlarda yapılacak ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra orman alanlarının artırılması amacıyla yapılan faaliyetlere dikkat çekilecek.

Konut kredisinde masraflar ne oldu?

Kampanyalı faiz oranları yüzde 0.99 olan kamu bankaları konut kredisine ne kadar ek masraf uyguluyor?
Kamu bankalarının kampanyalı konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekmesi sonrasında konut kredisinde talep patlaması yaşanıyor. Kampanyalı faiz oranları yüzde 0.99 olan kamu bankaları konut kredisine ne kadar ek masraf uyguluyor? Ziraat Bankası öncülüğünde HalkBank ve VakıfBank kampanyalı ürünleri için konut kredisi faiz oranlarını 500.000 TL’ye kadar 0.99 olarak uyguluyor. Uygulamanın başladığı 5 Ağustos’tan itibaren uzun aylardır faiz oranlarının yüksek olması sebebiyle ertelenen konut kredisi talebinde patlama yaşanıyor. İndirimlerin ardından bir haftada 35 bin kişi konut almak için bankalara kredi talebinde bulundu. 35 bin kişiden 14 bini ise çoğunlukla bankalarla anlaşmalı markalı konut projelerini talep etti. Talep edilen toplam kredi miktarı ise 5.9 milyar lirayı buldu. Ertelenen konut talebi canlanmış kredi faiz oranları düşmüşken tüketicinin en çok merak ettiği sorulardan biri de bankaların konut kredisi masrafları oldu. KrediPazari.com Ziraat Bankası, VakıfBank ve HalkBank’ın konut kredisine ek olarak hangi sigortaları ve ne kadar dosya masrafı uyguladığını araştırdı. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu’nun (BDDK) kredi yasası ile bankaların konut kredisine uygulayabileceği masraflar belirlidir. Resmi olarak bankalar kredi kullandırırken tahsis ücreti dışında, istihbarat ücreti, kredi işlem fişi ücreti, ödeme planı değiştirme ücreti, değişken taksitli ödeme planı ücreti gibi herne ad altında olursa olsun başkaca bir ücret alamaz. Kredi tahsis ücreti, kullandırılan kredinin