Bakan Kurum: Her ilimiz bir mimara emanet

Bakan Kurum, “11 ilimizin ihyası için alanındaki en iyi isimlerle çalışıyoruz. Her ilimiz bir mimara emanet. Şehirlerimizi baştan aşağı yeniden çiziyor, tasarlıyorlar” dedi.
Bakan Kurum: Her ilimiz bir mimara emanet

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “11 ilimizin ihyası için alanındaki en iyi isimlerle çalışıyoruz. Her ilimiz bir mimara emanet. Şehirlerimizi baştan aşağı yeniden çiziyor, tasarlıyorlar. Sadece konut değil; meydanları, okulları, bahçeleri, parkları, camileri, spor alanlarıyla yepyeni yaşam alanları kuruyoruz” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerden etkilenen 11 ilin yeniden inşası için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Emlak Konut ve yüklenici firmalar ile çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, afet bölgesinde yapılacak konutların animasyon videosunu yayınlayarak, “11 ilimizin ihyası için alanındaki en iyi isimlerle çalışıyoruz. Her ilimiz bir mimara emanet. Şehirlerimizi baştan aşağı yeniden çiziyor, tasarlıyorlar. Sadece konut değil; meydanları, okulları, bahçeleri, parkları, camileri, spor alanlarıyla yepyeni yaşam alanları kuruyoruz” ifadelerini kullandı.

Kurum, paylaşımında “Türkiye’nin, dünyanın en iyi mimarları kimse koordinasyon oluşturduk. GYODER’imiz katkı sağlıyor, birbirine destek olarak çalışılıyor” dedi.

Bakan Kurum’un paylaşımında Kahramanmaraş’ın Afşin ve Türkoğlu ilçeleri, Hatay’ın Antakya ve Samandağ ilçesi, Malatya’nın Yeşilyurt ve Doğanşehir ilçesi, Adıyaman’ın Nartepe’de yapılacak afet konutlarının proje görsellerine yer verildi.