Bakan Kurum sonuç bildirgesini açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "2023'e Doğru Türkiye'de Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı”nın 24 maddelik sonuç bildirgesini açıkladı.
Bakan Kurum sonuç bildirgesini açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2023 yılına kadar yılda en az bir defa düzenlenmesi planlanan “2023’e Doğru Türkiye’de Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı” sonrası alınan kararların bulunduğu 24 maddeden oluşan sonuç bildirgesini açıkladı.

Bakan Kurum, TOKİ tarafından 2023 yılına kadar 125 bini kentsel dönüşümden olmak üzere 250 bin yeni sosyal konut üretilmesinin amaçlandığını aktararak, ayrıca şehit aileleri, gaziler ve vazife malulleri için faizsiz, 20 yıl vadeli konut kredisi vermeye devam edileceğini belirtti.

Bakan Kurum, ayrıca TOKİ İştiraki Emlak Konut’un 5 yıl içinde 100 bin bağımsız bölümü ülkemize kazandıracağını belirterek kamusal alanların geliştirilmesini, yatay mimariyi merkezine alan şehircilik anlayışıyla 2023 yılına kadar toplamda 250 bin bağımsız bölümün ülkemize kazandırılacağını açıkladı.