Bakan Kurum’dan Denizli depremine ilişkin açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Denizli'de yaşanan 6 şiddetindeki depremin ardından yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulundu.
Bakan Kurum’dan Denizli depremine ilişkin açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Denizli’de yaşanan 6 şiddetindeki depremin ardından yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulundu.

Denizli’deki 6 büyüklüğündeki deprem ve ardından yaşanan artçı sarsıntılar nedeniyle ilgili tüm kurumlar seferber oldu. Bu kapsamda hasar tespiti yapmak ve vatandaşların yaralarını sarmak amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri bölgeye gitti.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Bakan Kurum, “Denizli Bozkurt’taki depremin ardından Yapı İşleri Genel Müdürlüğümüz ve Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün yanısıra Afyonkarahisar, Isparta ve Aydın’daki ekiplerimiz de hasar tespiti yapmak ve vatandaşlarımızın yaralarını sarmak üzere ilçemize gitmişlerdir” dedi.

Deprem nedeniyle vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Bakan Kurum, şunları söyledi: “Denizli’de meydana gelen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hastanelerde tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum.”

EKİPLER ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Altı büyüklüğündeki depremin meydana geldiği Denizli’nin Bozkurt ilçesinde hasar tespit çalışması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ekip oluşturuldu. Denizli İl Müdürünün ve ekibinin de hasar tespit çalışmalarına devam ettiği Bozkurt ilçesine destek için Afyonkarahisar, Isparta, Aydın’ın da içinde bulunduğu çevre illerden 50 kişilik bir ekip bölgeye yönlendirildi.

Ekipler, riskli olduğu düşünülen yapılarda hasar tespit çalışması yaparak, vatandaşları tedbirli olması konusunda uyaracak.