Bakan Kurum’dan Samsat Afet Konutları’nda inceleme

Bakan Kurum, Adıyaman'ın Samsat ilçesinde depremzedeler için yapılan afet konutlarında incelemelerde bulundu.
Bakan Kurum’dan Samsat Afet Konutları’nda inceleme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Adıyaman’ın Samsat ilçesinde depremzedeler için yapılan afet konutlarında incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum, Samsat ilçesinde 2017 ve 2018’de meydana gelen 5,5 ve 5,1 büyüklüğündeki depremlerde evleri hasar görenler için yapılan Samsat Afet Konutları’nı ziyaret etti. İlçe girişinde kendisini bekleyenlerle aracını durdurup görüşen Bakan Kurum, yapılması planlanan ikinci etap afet konutlarıyla ilgili ilçe sakinlerinin yaşadığı sorunun çözülmesi için telefonla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Kurum, “Bölgedeki tüm hak sahibi vatandaşlarımızın ev sahibi olması için TOKİ Başkanlığımız eliyle ikinci etap inşa çalışmalarına başlıyoruz” müjdesini verdi.

Ardından depremzede Emin Dilek’in evine konuk olan Bakan Kurum, burada aileyle bir süre görüştü. Konutlarının hayırlı olmasını dileyen Kurum, “Samsat’taki depremden sonra hızlı bir şekilde aksiyon alıp burayı yaptık” dedi.

Ev ziyaretinin ardından Kurum, Samsat Afet Konutları’nda ilçe halkıyla bir süre sohbet edip sorunlarını dinledi. Bakan Kurum daha sonra beraberindekilerle Samsat ilçesinde bulunan Safvan Bin Muattal’ın kabrini ziyaret ederek Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçik için dua etti.

Bakan Murat Kurum, yapımı devam eden Sahabe Safvan Bin Muattal Cami ve Külliyesi’ni inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.