Bakan Murat Kurum, MIPIM Fuarı’na katıldı

Bakan Kurum, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM Fuarı’na katıldı.
Bakan Murat Kurum, MIPIM Fuarı’na katıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM Fuarı’na katıldı.

Dünya gayrimenkul sektörünü 31. kez bir araya getiren Uluslararası Gayrimenkul Fuarı MIPIM, kapılarını yatırımcılara açtı. 15-18 Mart tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen fuar, 100 farklı ülkeden 600 şehir ve yerel yönetiminden toplam 500 milyar dolarlık varlığı yöneten binlerce gayrimenkul profesyonelini ağırlıyor.

Türkiye ise bu yıl fuara yenilenen İstanbul Çadırı ile katıldı. Geçmiş yıllara göre daha görünür bir noktada konumlanan çadır ilk günden yoğun ilgiyle karşılaştı. Proje maketleri yerine “dijital tanıtım”ların yer aldığı İstanbul Çadırı, Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) öncülüğünde kuruldu.

MIPIM Fuarı’na katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Çadırı’nın açılışı öncesi yerli ve yabancı yatırımcılarla kahvaltıda buluştu.

Pandemi sebebiyle MIPIM fuarının son iki yıl düzenlenemediğini hatırlatan Bakan Murat Kurum, Emlak Konut’un genel müdürlüğü görevini ifa ettiği yıllarda da fuarı çok önemsediğini ve katılmaya gayret gösterdiğini kaydederek, “Ülkemizi de sivil toplum örgütlerimizle, GYODER’imizle, ülkemizdeki yatırımcılarla en iyi şekilde temsil etme gayreti içerisinde olurduk. Bu yıl da GYODER Başkanlığımız, ülkemizde yatırım yapan 100’ü aşkın kuruluşumuzla, belediyelerimizle, yine TOKİ’miz, Emlak Konut’umuz ve İller Bankamızla birlikte MIPIM’de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz” dedi.

İSTANBUL ÇADIRI, BAKAN KURUM VE BAKAN NEBATİ TARAFINDAN AÇILDI

Konuşmaların ardından MIPIM fuarında Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) önderliğinde kurulan ve Türkiye’nin gayrimenkul sektörünün uluslararası ilişkilerini güçlendirecek İstanbul Çadırı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati tarafından açıldı. Çadırda gazetecilerle sohbet toplantısı yapan bakanlar Murat Kurum ve Nureddin Nebati, daha sonra İstanbul Çadırı’nı gezerek Türkiye’den yatırımcılarla görüştüler.