Bakan Özhaseki tamamlanan köy evlerini ziyaret etti

Bakan Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından inşa edilen Malatya'nın Kuyulu Mahallesi'ndeki köy evlerini ziyaret etti.
Bakan Özhaseki tamamlanan köy evlerini ziyaret etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından inşa edilen Malatya’nın Kuyulu Mahallesi’ndeki köy evlerini ziyaret etti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde yıkıma uğrayan şehirlerde konut yapımını sürdürüyor. Bakan Mehmet Özhaseki, ‘Yerinde Dönüşüm’ projesi kapsamında Bakırcılar Çarşısı’nın temelini atmak için gittiği Malatya’da, Yeşilyurt ilçesi Kuyulu Mahallesi’nde yürütülen inşa çalışmalarını da yerinde inceledi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Özhaseki, daha sonra yapımı tamamlanan ve hak sahiplerine teslim edilen köy evlerini de ziyaret etti. Karadaş ve Fırat ailesinin evlerine konuk olan Özhaseki, aile bireyleriyle sohbet etti. Sağlam ve güvenli evlerine kavuşmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden depremzedeler, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

“KONUTLAR DEPREME DAYANIKLI İNŞA EDİLİYOR”

Ziyaret ettiği köy evini gezen Bakan Özhaseki, konutların 8-9 şiddetinde depreme dayanıklı inşa edildiğini ve oldukça ferah olduğunu söyledi. Depremzedelerin bir an önce ev ve işyerlerine kavuşmaları için çalışmalara da aralıksız devam edildiğini belirten Özhaseki, “Zor günleri hep birlikte geride bırakıyor, yaraları el birliğiyle sarıyoruz” dedi.

Özhaseki, yeni evlerine kavuşan ailelere hediyeler vererek hayırlı olsun temennisinde bulundu.

MALATYA’DA TOPLAM 25 BİN 302 KÖY EVİ İNŞA EDİLECEK

Deprem bölgesinin ihyası için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Malatya’da toplamda 25 bin 302 köy evi inşa edecek. Bu kapsamda inşaatı başlatılan konutların 7 bin 550’sinin yapımı devam ediyor. Yoğun şekilde süren çalışmalarda biten köy evleri etap etap hak sahibi depremzede vatandaşlara teslim ediliyor.