Balıkesir’de yöresel mimarili konutlar sahiplerini buldu

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde TOKİ tarafından inşa edilen 213 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.
Balıkesir’de yöresel mimarili konutlar sahiplerini buldu

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen 213 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Şehirlerin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlayan TOKİ, Bigadiç’te eski Türk evlerinin mimari dokusunu dikkate alarak yatay konseptli yeni yapılar inşa ediyor. Projede, ahşap görünümlü cephe kaplamaları, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri, payandalar, cumba görünümlü çıkmalar modernize edilerek uygulandı.

Projeyle konutların yanı sıra ticari birimleri, camisi, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli ve güvenli bir yaşam alanı oluşturuluyor.

Yöresel mimari konseptli projede yükseklikleri zemin+2 ve zemin+3 olarak yatay mimari ile inşa edilen konutların 163’ü 2+1 planında, 50’si ise 3+1 planında yapılıyor.

İnşası devam eden konutların hak sahiplerinin belirlenmesi için bugün kura töreni düzenlendi. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura töreninde, isimlerinin okunduğunu duyan vatandaşlar büyük mutluluk yaşadı.