Baraj nedeniyle taşınacak Yusufeli’ne 221 yeni konut daha

TOKİ, baraj inşaatı nedeniyle taşınacak olan Artvin'in Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim alanına 221 konut daha inşa edecek.
Baraj nedeniyle taşınacak Yusufeli’ne 221 yeni konut daha

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), baraj inşaatı nedeniyle taşınacak olan Artvin’in Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim alanına 221 konut daha inşa edecek.

Artvin’de Çoruh Nehri üzerinde yapımı süren Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES), 275 metre gövde yüksekliği ile dünyanın en yüksek üçüncü barajı olacak. Türkiye’nin prestijli projeleri arasında yer alan dev barajın inşaatı devam ediyor.

Baraj inşaatı nedeniyle Artvin’in Yusufeli ilçesi yeni bir alana taşınacak. Yeni ilçe merkezi TOKİ tarafından inşa ediliyor. TOKİ yeni yerleşim alanına 221 konut daha yapacak.

Yusufeli’ndeki 3. bölge 2. etap 221 konut projesinin ihalesi TOKİ’nin İstanbul’daki hizmet binasında yapıldı. İhale sonuçlandıktan sonra ihaleyi alan firma ile sözleşme imzalanacak ve 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Proje 400 günde tamamlanacak.

Proje kapsamında konutların yanı sıra 8 adet dükkan ve semt camii de inşa edilecek. Ayrıca altyapı ve çevre düzenlemesi yapılacak.