Başkent Emlak Konutları’nda bahar kampanyası

Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Başkent Emlak Konutları'nda şimdi ev alanlar baharda taşınıyor.

Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Başkent Emlak Konutları’nda şimdi ev alanlar baharda taşınıyor. Üstelik 0 peşinat, 0.79 vade farkı ve 120 ay taksit imkanı sunuluyor.

Emlak Konut, 67 yıllık birikim ve güveniyle Çankaya’nın en büyük karma yaşam projelerinden birine imza atıyor. Toplam 20 konut bloğundan meydana gelen projede bahar kampanyası başlatıldı. Başkent Emlak Konutları’nda şimdi ev alanlar baharda taşınıyor. Üstelik 0 peşinat, 0.79 vade farkı ve 120 ay taksit imkanı sunuluyor.

Yüzde 70’i yeşil alana ayrılan projede restoranlar, 2 adet bay ve bayan ayrı kullanımlı kapalı yüzme havuzu, 2 adet kapalı çocuk havuzu, 2 adet fitness salonu, yoga alanı, plates alanı, sauna, hamam, buhar odası, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkuru, bisiklet yolları, güvenlik, kapalı otopark gibi ortak alanlar yer alıyor. 48 bin metrekare büyüklüğe sahip park alanının yer aldığı projede toplam bin 478 adet daire ve 26 adet ticari ünite bulunuyor.

Başkent Emlak Konutları projesinde farklı tiplerde 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerine yer veriliyor. Projede 4 farklı tip 2+1 daireler, 5 farklı tip 3+1 daireler ve 2 farklı tip 4+1 daireler bulunuyor.

TOKİ Haber
TOKİ Haber

Emlak Konut’tan İstanbul Tuzla’da yatırım değeri yüksek arsa

Emlak Konut güvencesiyle İstanbul Tuzla'da bulunan yatırım değeri yüksek arsa e-İhale usulüyle satışa sunuldu.
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı güvencesiyle İstanbul Tuzla’da bulunan yatırım değeri yüksek arsa e-İhale usulüyle satışa sunuldu. Emlak Konut GYO mülkiyetinde bulunan toplam 10 bin 53 metrekare yüzölçümlü arsa, toplamda KDV hariç 39 milyon lira muhammen bedel üzerinden satışa sunuldu. e-İhaleye 9 Ekim saat 17.00’ye kadar başvuru yapılabilecek. Tuzla’nın İçmeler bölgesinde yer alan arsa ticaret, turizm ve konut alanı fonksiyonuna sahip. Lokasyon olarak E-5 karayolu kenarındaki alan, Tuzla Devlet Hastanesi ile Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi arasında bulunuyor. İhalede peşin satış koşulu yer alırken, vadeli satışta ise aylık yüzde 0,79 vade farkı ile 36 aya kadar taksit seçeneği bulunuyor. İHALE DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Emlak Konut eski yönetim kurulu üyesi Karaoğlu vefat etti

TOKİ'de uzun yıllar görev yapan, en deneyimli gayrimenkul geliştirme uzmanlarından olan emekli Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Eski Üyesi Ali Seydi Karaoğlu hayatını kaybetti.
TOKİ’de uzun yıllar görev yapan, en deneyimli gayrimenkul geliştirme uzmanlarından olan emekli Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Eski Üyesi Ali Seydi Karaoğlu hayatını kaybetti. Çalışma hayatına Arsa Ofisi Genel Müdürlüğü’nde başlayan Ali Seydi Karaoğlu, daha sonra TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanı ve Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Ali Seydi Karaoğlu son olarak OYAK Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü sorumluluğunu üstlendi. Kamu hizmeti süresince ülkemizin en planlı toplu konut alanları olan Ankara Eryaman, İstanbul Halkalı Toplu Konut alanlarının arsa üretimi ve kamulaştırma projelerinde görev yapan Karaoğlu, sonrasında İstanbul Kayaşehir Toplu Konut Projesi’nin geliştirilmesinde ve yürütülmesinde önemli görevler üstlendi. Ayrıca İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde kentsel dönüşüm projeleri yürüttü. Kanal İstanbul projesinin kamulaştırma ve rezerv alan çalışmalarını başlatan Karaoğlu, İstanbul’da Çamlıca Camii’nin planlanmasında ve imar uygulamalarında çalıştı. Tüm bu çalışmalar kapsamında kamuya önemli çapta gelir kazancı sağladı. Kamu kurumları ile yapılan protokoller kapsamında kamu kurumlarının ihtiyacı olan kurumsal binaların yapımının finansmanına katkı sağladı. Yine 2009-2015 yılları arasında Emlak Konut GYO’nun arsa geliştirme sürecinde önemli görevler üstlendi. Kamudan emekli olduktan sonra yürüttüğü OYAK Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü’nde grubun sahip olduğu tüm gayrimenkullerin tek elden verimli şekilde yürütülmesini koordine etti. Karaoğlu evli ve 2 çocuk babasıydı. Ali Seydi Karaoğlu’nun cenazesi Ataköy

Emlak Konut’tan yeni kampanya

Emlak Konut güvencesiyle yapılması planlanan markalı konut projelerinden ev alanlar 24 ay taksit ödemeyecek, ödemeler 3. yılda başlayacak.
Kamu bankalarının konut kredilerindeki tarihi kampanyasının ardından yeni bir kampanya haberi Emlak Konut GYO’dan geldi. Emlak Konut güvencesiyle yapılması planlanan markalı konut projelerinden ev alanlar 24 ay taksit ödemeyecek, ödemeler 3. yılda başlayacak. Hürriyet’te yer alan habere göre, özel sektörün başlatacağı kampanyada en büyük avantaj ‘ödemesiz dönem’ olacak. Markalı konut projelerinden ev alan vatandaş 24 ay taksit ödemeyecek, ödemeler 3. yılda başlayacak. Sektör temsilcileri daha önce yapılan hiçbir kampanyada bu fırsatın sunulmadığına dikkat çekiyor. YÜZDE 5 PEŞİNAT Emlak Konut GYO öncülüğünde yapılması planlanan kampanyada önce liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim uygulanacak. Sonrasında vatandaş yüzde 5 peşinat verecek. Yüzde 15 de teslime ödenecek. TAKSİTLER 3. YILDA BAŞLAYACAK Vatandaş kalan yüzde 80 için de aylık yüzde 0.70 bandından oranlarla konut kredisi kullanılacak. Kredi kullanan vatandaş 2 yıl taksit ödemeyecek, 3. yıla başlarken ödemeler yapılacak. KAMPANYA 30 PROJEYİ KAPSIYOR Özel sektörün kampanyasında vade seçenekleri 10 ve 15 yıl olarak tüketiciye sunulacak. Kampanyanın ilk etapta yaklaşık 30 projede uygulanması bekleniyor. Bu projeler İstanbul, İzmir, Ankara, Gebze, Konya ve Denizli’de yer alıyor. Projelerin büyük kısmı teslime hazır ya da teslimi yakın tarihli. Kiracı olan vatandaş bu kampanyayla ev sahibi olduğunda eve hemen yerleşip kira yükünden de kurtulacak. CANLANMA BEKLENİYOR Yaklaşık 2 yıldır durgun bir