Bolu’da kura sevinci yaşandı

Bolu’nun Mudurnu ilçesi Taşkesti Beldesi’nde inşası devam eden 107 konutun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi.
Bolu’da kura sevinci yaşandı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından (TOKİ) Bolu’nun Mudurnu ilçesi Taşkesti Beldesi’nde inşası devam eden 107 konutun hak sahipleri gerçekleştirilen kura ile belirlendi.

Kura töreni 27 Şubat 2019, Çarşamba günü noter huzurunda gerçekleştirildi. Kurası çekilen 107 konutun 78’i 2+1, 29’u 3+1 planında inşa edildi. 2+1 planındaki konutlar 460 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 12, yüzde 20 peşinat ve 180, 240 ay vade, 3+1 planındaki konutlar ise 886 TL’den başlayan taksitlerle yüzde 10, yüzde 20 peşin 120 ve 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Yükseklikleri zemin+3 olan konutlar, yatay mimari ve mahalle konseptinde inşa edildi. Gelenekten geleceğe varma arayışını benimseyen TOKİ, mimaride şehirlerimizin yöresel dokusunu ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Koruma altına alınmış Mudurnu eski Türk evlerinin mimari dokusu dikkate alınarak inşa edilen projede; ahşap görünümlü cephe kaplamaları, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri, payandalar, cumba görünümlü çıkmalar modernize edilerek uygulandı.

Projeyle konutların yanı sıra ticari birimleri, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli ve güvenli bir yaşam alanı oluşturuldu.