Bu yılın hedefi 52 milyon turist

Bakan Ersoy, 2019 turizm sezonun iyi gittiğini söyleyerek, "Bu yıl 52 milyon turist hedefimiz vardı, bu hedefi yakalayacağız" dedi.
Bu yılın hedefi 52 milyon turist

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya’da Sillyon Antik Kenti, Aspendos Antik Tiyatrosu ve Olympos Antik Kenti’nde incelemelerde bulundu.

Aspendos Antik Tiyatrosu incelemeleri sonrası açıklama yapan Bakan Ersoy, kazı başkanlarının ilave kazı bütçeleri ve kazı genişletmeleriyle ilgili bazı taleplerinin olduğunu söyledi.

Aspendos Su Kemerleri’nde yapılması gerekenleri tespit ettiklerini dile getiren Bakan Ersoy, “Onaylayacağız, gündeme alacağız. Hem restorasyon hem kazı, ikisi beraber yürüyecek. Burada biraz uzun ve maliyetli dört yıl sürecek bir iş. Ama onu da programa alma kararı aldık. Şimdi evraklarını tamamlayacaklar, gönderecekler, programa alacağız. Tüm sezon iyi gitti. Bu yıl 52 milyon turist hedefimiz vardı, bu hedefi yakalayacağız. Bizim 2020, 2021, 2022 ve 2023’e kadar yoğun büyüme hedefimiz var. Hem kişi sayılarında hem de gelirlerde büyüme hedefimiz var. İşte kişi sayısı arttıkça gelirler, kişi başı gecelik gelirler de artmaya başlıyor.”

Gelen turist sayısı ve gelirlerin artmasının birbirini takip eden zincir olduğuna değinen Bakan Ersoy, turizm sezonunun plana uygun bir şekilde gittiğini söyledi.

Bakan Ersoy, 27 Eylül’de detaylı bir sunum yapacaklarını belirterek, “2023 turizm stratejisiyle ilgili detaylı sunum yapacağız. Sunumdan sonra herkes konuya daha net hâkim olacak. Neyi, nasıl planladığımızı, nasıl geliştireceğimizi herkes daha net görecek. Biz eminiz, yani rakamları yakalayacağız.” ifadelerini kullandı.