Burdur’a yatay mimari ile 385 konut

TOKİ tarafından Burdur’un Karamanlı ilçesinde ikinci etap kapsamında inşa edilecek 385 konutun ihalesi yapıldı.
Burdur’a yatay mimari ile 385 konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Burdur’un Karamanlı ilçesinde ikinci etap kapsamında inşa edilecek 385 konutun ihalesi yapıldı. İhale kapsamında ayrıca cami, ticaret merkezi, altyapı ve çevre düzenlemesi işleri yer alıyor.

Yeni dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu şehircilik kriterleri doğrultusunda, mahalle kültürünü yaşatacak ve yardımlaşmayı canlı tutacak projeler inşa etmeye başlayan TOKİ, yatay mimariden ödün vermeden projeler geliştiriyor.

Burdur Karamanlı ikinci etap projesinde de yatay mimari esas alındı. Yükseklikleri zemin+3 olan konutlar 243’ü 2+1, 142’si 3+1 planında yapılacak.

Kültür mirasımız olan “geleneksel konutların” özgün biçimde gelecek nesillere aktarılması, sosyal ve kültürel sürdürülebilirliğin sağlanmasına önem veren TOKİ, projede ahşap görünümlü kaplamalar, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar ve dekoratif pencereler kullanıldı. Projeyle yerleşim alanı; spor ve oyun alanları, parkı ve peyzajıyla şehre değer katacak yeni bir yaşam alanı oluşacak.