Bakan Kurum’dan Nallıhan’a yeni sosyal konut müjdesi

Bakan Kurum, Ankara’nın Nallıhan ilçesinde 199 konut inşa edeceklerini belirterek, “Bu yıl inşallah yeni bir sosyal konut projesi daha yapacağız” müjdesini verdi.
Bakan Kurum’dan Nallıhan’a yeni sosyal konut müjdesi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ankara’nın Nallıhan ilçesinde düzenlenen iftar programına katıldı. Bakan Kurum, Nallıhanlılara söz verdikleri üzere 116’sı Yazı Mahallesi’nde, 83’ü Necatibey Mahallesi’nde olmak üzere 199 konut inşa edeceklerini belirterek, konutların ihalesinin bu ay içerisinde yapılacağını ve önümüzdeki yıl teslim edeceklerini bildirdi. Kurum, “Bu yıl inşallah yeni bir sosyal konut projesi daha yapacağız” müjdesini verdi.

Ankara’nın Nallıhan ilçesinde düzenlenen iftar programına katılan Bakan Kurum, Nallıhan’ın aziz misafiri Taptuk Emre’nin “Aşk ile yürüyen, sırtında dünyayı taşır. Aşksız yürüyen, beden diye bir ceset taşır” sözlerini hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, 20 yıldır milletimize hizmet aşkıyla yürüyoruz. Bu eser kervanında gece gündüz demeden yol alıyoruz. Heybemiz, Başkentimiz Ankara’mıza daha büyük yatırımlar yapmak, daha güçlü bir Türkiye için kalkınma hedefleri ile dolu. Başkentimizi güzelleştirerek, güçlendirerek, evlatlarımıza imrenilecek bir Anadolu kalesi olarak bırakacağız, buna inanıyorum” dedi.

Başkent Millet Bahçesi’nden Mamak’a, Gölbaşı’ndan Ayaş’a kadar her ilçede millet bahçeleri yaparak 6 milyon Ankaralıya yeşil yaşam alanları sunduklarını belirten Bakan Murat Kurum, “Nallıhan’daki doğal kuş cenneti mirasımızı koruyor, çevresini bu mirasa ayna tutacak projelerle ihya ediyoruz. Ankara’mızı bir ressamın fırçasına, bir şairin kalemine ilham olacak yaşayan manzaralarla çevreliyoruz. Ankara’da 15 milyon metrekare alanda kentsel dönüşüm çalışmalarımıza devam ediyoruz. Altındağ, Mamak, Cinderesi, Yenimahalle, Çankaya, Sincan’da ve daha birçok noktada ivedilikle dönüşümlerimizi sürdürüyoruz. Bir yandan Kızılay Saraçoğlu’nda muhteşem bir restorasyon süreci yürütüyoruz. Diğer yandan Altındağ’da tarihî kent merkezi ihya projemizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

Nallıhan’da çevre düzenlemesinden altyapı ve üstyapı yatırımlarına, sosyal konuttan kentsel dönüşüme kadar onlarca projeyi tamamladıklarının altını çizen Murat Kurum, doğal gaz ile ilgili vatandaşların ihtiyaçlarını giderdiklerini belirtti.

Bakan Kurum, Nallıhan’a gelirken yolların ve kaldırımların bir an önce yenilenmesi gerektiğini gördüklerini kaydederek, “Bu çerçevede belediyemize kısmi destekler yaptık. İller Bankası Genel Müdürlüğümüzle bu destekleri yapmaya devam edeceğiz. Millet bahçesi ile ilgili göl kenarındaki kıyı düzenlemesi ile ilgili birçok projeyi yürütüyoruz ve yürütmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SOSYAL KONUT PROJESİ MÜJDESİ

Sosyal konutlarla ilgili Nallıhanlıların taleplerinin olduğunu ve söz verdikleri gibi sosyal konut projeleri kapsamında Yazı Mahallesi’nde 116 konut, Necatibey Mahallesi’nde 83 konut olmak üzere toplam 199 konut inşa edeceklerini söyleyen Bakan Murat Kurum, konutların ihalesinin TOKİ Başkanlığı tarafından bu ay içerisinde yapılacağını ve önümüzdeki yıl da tamamlanarak Nallıhan’a bu konutları kazandıracaklarını bildirdi.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş’a, “Yeni sosyal konut için alanımız var mı Başkanım?” diye soran ve uygun alan bulunduğu bilgisini alan Bakan Kurum, “Bu yıl inşallah yeni bir sosyal konut projesi daha yapacağız” müjdesini vererek, yeni sosyal konut projesinin Nallıhan’ın güzel insanlarına şimdiden hayırlı olması temennisinde bulundu.

“ARALIKSIZ FİNANSAL DESTEK SAĞLIYORUZ”

Nallıhan’ın her yerinde sıfır atık sisteminin kurulması, atık getirme ve ayrıştırma tesislerinin kurulumu için aralıksız finansal destek sağladıklarını vurgulayan Bakan Kurum, “İller Bankamız eliyle Nallıhan Millet Bahçemizin yapımına devam ederken, diğer yandan yol düzenleme çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah tüm projelerimiz, yatırımlarımız tamamlandığında her alanda artık çok daha başka, çok daha güzel, çok daha yeşil bir Nallıhan’da yine hep birlikte buluşacağız” ifadelerini kullandı.