“Daha güzel şehirler için var gücümüzle çalışacağız”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakmak için çalışmaya gayret ettiklerini söyleyerek, "Daha güzel şehirler, daha güzel ilçeler için var gücümüzle çalışacağız." dedi.
“Daha güzel şehirler için var gücümüzle çalışacağız”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakmak için çalışmaya gayret ettiklerini söyleyerek, “Daha güzel şehirler, daha güzel ilçeler için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Zonguldak’ı ziyaret eden Bakan Kurum, programı kapsamında millet bahçesi, valilik ile belediyenin projeler yapmayı planladığı alanları gezdi. İlk olarak gezi yolu projesi yapılması planlanan Liman Caddesini gezen Kurum, ardından millet bahçesinin yapılacağı alan ile sosyal proje yapılması planlanan eski kömür yıkama tesisi alanını gezdi. Bakan Kurum, ardından Site Spor Salonu’ndaki iftara katıldı.

Davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği iftar programına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanı sıra Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ve protokol üyeleri katıldı.

İftar öncesi bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Göreve geldiğimiz andan itibaren 50’den fazla şehrimizi ziyaret ettik. Her fırsatta da illerimize, ilçelerimize çalışma arkadaşlarımızla birlikte ziyarette bulundum. Sizlere daha iyi hizmet, daha güzel, daha çevreci şehirler inşa edebilmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışmaya gayret ediyoruz. Geleneklerimize bağlı kalarak değerlerimizi koruyarak gelecek nesillere daha güzel bir Türkiye bırakmak için çalışmaya gayret ediyoruz. Ülkemiz daha güzel olacak. Biz bu çalışmalarla birlikte daha güzel Zonguldak, daha güzel şehirler, daha güzel ilçeler için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

“Zonguldak’a hükümetlerimiz döneminde yaklaşık 19 milyar lira değerinde yatırım yapılmıştır.” diyen Kurum, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Devam eden 234 milyon liralık yatırımımız var. TOKİ eliyle sosyal konuttan hastaneye, kamu hizmet binasından okullara, camilere ve engelsiz yaşam alanlarına kadar Zonguldak’a birçok yapıyı yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu güne kadar Zonguldak’ta 3 bin 500 sosyal konut inşasını gerçekleştirdik. Bin 146 konut inşaatı da devam ediyor. Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 67 ilimizde dar gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olabilmesi için 50 bin konutluk sosyal konut projemizi başlatmıştık. Proje kapsamında Zonguldak Gökçebey’de 300 konut inşası gerçekleştireceğiz. Konutlarımıza yaklaşık 700 talep var. En kısa zamanda kuralarını çekmek suretiyle bu süreci de tamamlayıp hak sahibi vatandaşlarımızı belirlemiş olacağız.”

Bakan Kurum, iftar programının ardından kentten ayrıldı.