Depremzedeler için inşa edilen köy tipi konutlar tamamlanıyor

TOKİ tarafından Malatya'nın Battalgazi ilçesinde depremzedeler için inşa edilen köy tipi konutlarda sona gelindi.
Depremzedeler için inşa edilen köy tipi konutlar tamamlanıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Malatya’nın Battalgazi ilçesinde depremzedeler için inşa edilen köy tipi konutlarda sona gelindi.

Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezli 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya’nın Battalgazi ilçesinde yeni konutlar inşa ediliyor.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Bulutlu Mahallesi’nde evleri hasar gören depremzedeler için TOKİ tarafından yaptırılan tek katlı çelik konstrüksiyonlu köy evleri ve ahırlarda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

81 dönüm arazi üzerinde yapılan ve TOKİ tarafından geçici kabulü gerçekleştirilen 20 köy evi ile ahırları gezen Güder, depremzede ailelerin yaralarını sarmak için hükümet ve yerel yönetimler olarak tüm imkanların seferber edildiğini belirtti.

Yapımı tamamlanan köy evi ve ahırların anahtar teslimi için gün saydıklarını dile getiren Güder, 2. etap çalışmaları kapsamında yer alan 8 köy evi ve ahırın da yapımının kısa sürede tamamlanacağını ifade etti. Güder, inşası tamamlanan evlerin iki ay içinde tesliminin yapılacağı müjdesini verdi.