Dizayn Grup’tan Elitepipe devrimi

Benzer ürünlerden daha üstün özelliklere sahip olan Elitepipe, Mir Ar-Ge şirketi tarafından 7 yıl süren çalışmalar sonucu geliştirildi.
Dizayn Grup’tan Elitepipe devrimi

Benzer ürünlerden daha üstün özelliklere sahip olan Elitepipe, Mir Ar-Ge şirketi tarafından 7 yıl süren çalışmalar sonucu geliştirildi.

PPR’ın kaynak kabiliyeti, PEX’in yüksek sıcaklık dayanım performansı, PERT’in elastikiyeti optimize edilip “yepyeni, bambaşka” hibrit bir ürün geliştirildi. Mir Ar-Ge ekibi, bu ürünün tesisat dünyasında çığır açacağı inancında. Ürün geliştirilirken, aşılama, moleküleri oryante etme dahil tüm birikimler hassasiyetle kullanıldı. Bu üstünlükler patent koruması altına alındı.

Elitepipe, benzer ürünlere kıyasla süreden yüzde 50, borudan yüzde 30 ve ek parçadan yüzde 60 oranında tasarruf etme imkânı sağlıyor.

NEDEN ELITEPIPE TERCİH EDİLMELİ?

Yüksek sıcaklıkta yüksek basınç dayanımı (PN25): 50 yıl ömür 70 C° 11 bar.

Sevkiyat Kolaylığı: Elitepipe kangal şeklinde sevk ediliyor. Kangallar küçük araçlarla dahi sevk edilebilmekte ve tek kişi ile çok kolay taşınabilmektedir. Oysaki PPR boruları kangal yapmak ve kangal haline gelmiş boruyu açmak imkânsızdır.

Eksi 40 derece soğukta dahi kırılmaz: Özellikle soğuk havalarda PPR borulardaki kırılma, çatlama çokça rastlanan bir sorun olarak biliniyor. Elitepipe boru ve ek parçaları çok soğuk havalarda dahi darbelere karşı dayanıklı ve kırılmaz özellikte.

Kimyasallara karşı dayanıklıdır: Sıcak ve soğuk su tesisatlarında kullanılan kimyasallara karşı mükemmel dayanım göstermektedir.

PPR gibi kaynak yapılır: Soket füzyon kaynağı yapılma özelliği PPR borular seviyesindedir.

Esnektir ve kolay şekil alır: Kolay şekil alma özelliği ile muazzam montaj kolaylığı sağlamaktadır.

Ek parça ihtiyacı çok azdır: Sıhhi tesisatta kavis, manşon ihtiyacı sıfırlanmış, dirsek ihtiyacı ise sıfıra yaklaştırılmıştır. Bu sayede, çoğu tesisatlarda çap 25 mm yerine çap 20 mm kullanılması mümkün olabilecektir. Mühendisler bu önemli ayrıcalığı, büyük bir heyecan ile karşılayacak ve projelendirme sırasında kullanacaklardır. Bu sayede ek parçadan yüzde 60 oranında tasarruf etme imkânı sağlıyor.

Döşendikten sonra oluşan riskleri ortadan kaldırır: PPR uygulaması yapılmış tesisatlarda, tesisat sonrası sıva yapılırken, özellikle batarya bağlantılarına dönüşte, sıva ustasının keskin mala kullanarak sıvaya şekil vermesi sırasında, pek çok boru ölümcül yara almaktadır. Elitepipe mala darbelerine çok-çok daha dayanıklıdır.

Fireleri önler: PPR borular 4 metre olarak sevk edilmektedir. Elitepipe boruları çap 20 mm 60 m, çap 25 mm 48 m, çap 32 mm 24 m olarak, kangal şeklinde sevk edilmektedir. Bu özelliğiyle “boru fireleri” de sıfıra indirilmiştir.

Malzeme maliyetini azaltır: Elitepipe tesisatlarında malzeme maliyeti, PPR tesisatlarına göre yüzde 15 daha azdır.

İşçilik maliyetlerini azaltır: Elitepipe ile yapılan tesisatlarda, işçilik maliyeti PPR tesisatlarına göre yüzde 50 daha azdır. İşçilik ve ürün maliyetlerini azaltmanın yanında montaj kolaylığından dolayı süreden de yüzde 50 zaman avantajı sağlamaktadır.