Elazığ’da 2 bin 255 konut tamamlandı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Elazığ'da TOKİ tarafından inşasına başlanan 2 bin 936 deprem konutundan 2 bin 255'i tamamlandı.
Elazığ’da 2 bin 255 konut tamamlandı


Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenen Elazığ’da Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) inşasına başlanan 2 bin 936 deprem konutundan 2 bin 255’i tamamlandı.

Geçen yıl 6 Şubat depremlerinin etkilediği Elazığ’da, evleri yıkılan veya ağır hasar görenlerin barınma ihtiyacını karşılamak için TOKİ tarafından başlatılan çalışmalar sürüyor.

Kent merkezinde Aşağı Demirtaş ve Yemişlik bölgesi, ilçelerde de Karakoçan, Palu, Sivrice ve Baskil’de etaplar halinde afet konutları yükseliyor.

İlde yapımı süren 2 bin 936 konuttan kaba işlemlerinin ardından dış cephe ve ince işlemleri tamamlanan 2 bin 255’i teslime hazır hale getirildi. Konutlar, kura çekiminin ardından bu ay hak sahiplerine teslim edilecek.

Hasar tespit çalışmalarında 10 bin 694 yapının ağır hasarlı, 102 yapının da acil yıkılması gerektiği tespit edilen kentte 9 bin 500 yapının yıkımı gerçekleştirildi.

Yıkım çalışmalarının etaplar halinde devam ettiği şehirde, Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında da 4 bin 26 başvuru yapıldı.