Elazığ’da korkutan deprem

Elazığ'da saat 09.37 sıralarında 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde herhangi bir can kaybı veya hasar oluşmadığı bildirildi.
Elazığ’da korkutan deprem

Elazığ’da saat 09.37 sıralarında 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde herhangi bir can kaybı veya hasar oluşmadığı bildirildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 09.37’de merkez üssü Elazığ olan 5,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin, 15,94 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Deprem Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Batman ve Diyarbakır’da da hissedildi. Elazığ’da depremi hissedenlerin bir müddet sokağa çıktıkları görüldü.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, depremde herhangi bir can kaybı veya hasar ihbarı bulunmadığını bildirdi. Vali Erkaya Yırık, “Depremin olduğu anda panik halinde, heyecanla yaptığı hareketler sonucunda burkulma, bayılma gibi ciddi olmayan sağlık sorunları yaşayan 30 civarında vatandaşımız oldu. Şu anda sağlık kuruluşlarımızda tedavileri devam ediyor” dedi.