Elazığ’da inşa edilen 676 deprem konutunun kurası çekildi

Elazığ'da geçen yıl 24 Ocak'ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Bizmişen Mahallesi'nde inşa edilen 676 konutun kura çekimi yapıldı.
Elazığ’da inşa edilen 676 deprem konutunun kurası çekildi

Elazığ’da geçen yıl 24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Bizmişen Mahallesi’nde inşa edilen 676 konutun kura çekimi yapıldı.

Bizmişen Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 781 konuttan 676’sı için İl Özel İdaresinde kura çekim töreni düzenlendi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, törende yaptığı konuşmada, tamamlanan deprem konutlarını hemen hak sahiplerine teslim ettiklerini açıkladı. Depremzedeler için yapılan tüm konutların hızla tamamlanmaya çalışıldığını aktaran Yırık, TOKİ tarafından yapılan konutların konforlu, modern, her türlü zenginlikleri ve donatılarıyla vatandaşların rahatlık içerisinde oturacağı, deprem korkusundan uzak bir şekilde yaşayabileceği, yatay mimariye uygun, mükemmel bir şekilde yapıldığını belirtti.

Yırık, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a buradan şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kurayla birlikte 3 bine yakın bir konutu vatandaşlarımıza teslim etmiş oluyoruz. Çok kısa süre sonra vatandaşlarımıza 8 bine yakın konutun kurasını çekerek teslim edilecek. Onun da hazırlığını yapıyoruz” dedi.