Elazığ’da yeni bir yaşam merkezi: Bizmişen Konutları

Elazığ’ın yeni cazibe merkezi Meryem Dağı eteklerine kurulu Bizmişen TOKİ Konutları’nın sakinleri, şehrin kalabalığından uzak, sakin ve huzurlu bir yaşam sürüyor.

Elazığ’ın yeni cazibe merkezi Meryem Dağı eteklerine kurulu Bizmişen TOKİ Konutları’nın sakinleri, şehrin kalabalığından uzak, sakin ve huzurlu bir yaşam sürüyor.

Kısa süre önce yerleşime açılan Bizmişen TOKİ Konutları, yeni deprem yönetmeliğine uygun planlanarak iki etap hâlinde tasarlandı. Yıkım ve kayıplara neden olan Elazığ merkezli depremden etkilenmeyen güvenli yerleşimin ilk etabında 363, ikinci etabında 665 olmak üzere toplam bin 28 konut bulunuyor. Bölge sakinleri yeni evlerinde güvenli ve konforlu bir yaşamın tadını çıkarıyor.

“BÜYÜK DEPREMDE BİNALARIMIZDAN BİR TUĞLA DÜŞMEDİ”

Şehit Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin, 2019 yılının Kasım ayında taşındığı TOKİ Bizmişen Konutları’nda huzurlu bir yaşam sürdüğünü söylüyor. TOKİ’nin yaşam standardı yüksek yapılar inşa ettiğini ve sosyal donatı alanlarıyla örnek projeler sunduğunu dile getiren Sekin, yerleşimin Elazığ’a değer kattığını belirterek bölgenin zamanla daha çok gelişip kalkınacağını ifade ediyor.

Yeni yerleşimde yeni dostluklar edinmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sekin, “24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremde Bizmişen Konutları’nda bir tuğla dahi yere düşmedi” diyerek binaların sağlamlığına dikkati çekiyor.

Bir yandan evlat acısını yüreğinde taşıyan şehit babası Sekin, oğluyla gurur duyduğunu, kahraman Fethi Sekin’in Türkiye’nin de gururu olduğunu hatırlatarak, “Ülkemiz insanının ayağının taşa değmemesi için duacıyım” diyor.

ŞEHRİN KALABAKLIĞINDAN UZAKTA

Ekim 2019’da emekli olduktan sonra Bizmişen Konutları’na taşınan Yaşar Kaya, eşiyle birlikte yeni evlerinde şehrin kalabalığından uzakta sakin, rahat ve huzur içinde yaşadıklarını anlatıyor. Site yönetiminin kendilerine kolaylıklar sunduğunu, yaşamı daha güvenli ve kaliteli hâle getirdiklerini aktaran Kaya, dostane komşuluk ilişkileriyle aile gibi olduklarını belirtiyor.

Kışın sıcak, yazın serin olan evlerinin oldukça kullanışlı olduğunu söyleyen Kaya, “Aylık 700 lira taksit ödüyorum, bu rakama kiralık ev bile yok” diyerek TOKİ’nin uygun ödeme planından duyduğu memnuniyeti dile getiriyor.

TOKİ konutlarının sağlam yapılardan oluştuğunu söyleyen Kaya, 6,8 şiddetindeki Elazığ depreminin 4,0 şiddeti gibi hissedildiğini, şehir merkezinde yaşanan sıkıntının Bizmişen Konutları’nda yaşanmadığını belirtiyor. Kaya, deprem gecesi birçok insanın şehir merkezinden Bizmişen TOKİ Konutları’na geldiğini ve aylarca gitmediğini de sözlerine ekliyor.

“BİZMİŞEN KONUTLARI ZAMANLA DAHA DA GÜZELLEŞECEK”

Elazığ depreminde yakınlarını kaybettiklerini, Aksaray Mahallesi’ndeki evlerinin ise oturulamaz hâle geldiğini anlatan Serdar Cengiz, depremden hemen sonra devletin Elazığ’da yaraları sarmaya başladığını söylüyor. Elazığ Valiliği tarafından gerçekleştirilen kurayla Bizmişen Konutları’ndan ev sahibi olduklarını belirten Cengiz, site yönetiminin çalışmalarından memnun olduklarını aktarıyor.

Cengiz, havadar bir konumda, geniş ve ferah konutlarda yaşam sürdüklerini belirterek planlanan peyzaj düzenlemeleri, sağlık ocağı ve sosyal donatı alanlarıyla bölgenin çehresinin değişeceğini, Bizmişen TOKİ Konutları’nın zamanla daha da güzelleşeceğini sözlerine ekliyor.

Site Müdürü
Fethi Ahmet Demiroğlu

“ACİL DURUMLAR İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIYORUZ”

Site yönetimi olarak verimliliği ve sürekliliği artırmak, peyzaj alanlarını güzelleştirmek ve hizmeti en üst seviyeye çıkarmak için çalıştıklarını anlatan Site Müdürü Fethi Ahmet Demiroğlu, acil durumlar için 7/24 her türlü tedbiri aldıklarını söylüyor.

11 kişilik ekiple kat sakinlerinin huzurlu bir ortamda yaşam sürmesi için düzenli toplantılar yaptıklarını anlatan Demiroğlu, temizlik ve güvenlik konusunda hassas davrandıklarını kaydediyor. Haftada iki kez dezenfekte uygulaması yaptıklarını ifade eden Demiroğlu, yakın zamanda devreye girecek güvenlik kameralarıyla site kontrolünü ileri seviyeye taşıyacaklarını aktarıyor.

RÖPORTAJ-FOTO: GÜLŞAH ALTAŞ

TOKİ Haber
TOKİ Haber

Emlak Yönetim’den uzaktan eğitim

Emlak Yönetim AŞ pandemi sebebiyle uzaktan eğitim faaliyetlerine öncelik veriyor.
Emlak Yönetim AŞ pandemi sebebiyle uzaktan eğitim faaliyetlerine öncelik veriyor. Emlak Yönetim AŞ’ye bağlı sitelerde görev yapan muhasebe personeline belirli periyotlarda yönetişim sistemi konusunda uzaktan eğitim veriliyor. Emlak Yönetim Eğitim Birimi tarafından sürekli eğitim ve yeni personelin eğitimi faaliyetleri kapsamında verilen eğitimler uzaktan çevrimiçi eğitim portalı üzerinden sağlanıyor. Bir ay sürecek olan eğitim Emlak Yönetim Mali İşler Müdürlüğü personeli tarafından veriliyor. Emlak Yönetim AŞ pandemi sebebiyle uzaktan eğitim faaliyetlerine öncelik veriyor.Haberin Devamı: https://t.co/bS76ZYMsgk pic.twitter.com/jygZRg6ami— Emlak Yönetim A.Ş. (@EmlakYonetim) September 23, 2020

Emlak Yönetim’den hizmet içi eğitim

Emlak Yönetim AŞ’ye bağlı sitelerde bölge sorumlularının denetim ve hizmet içi eğitim çalışmaları devam ediyor.
Emlak Yönetim AŞ’ye bağlı sitelerde bölge sorumlularının denetim ve hizmet içi eğitim çalışmaları devam ediyor. Sitelerde görev yapan idari personele, uymaları gereken iş standartları, yöneticinin görevleri, yapılması gereken günlük, haftalık, aylık ve yıllık işler hakkında eğitimler veriliyor. Eğitim kapsamında ayrıca problem çözme, kriz yönetimi, amaçlara göre yönetim, sinerji yönetimi, zaman yönetimi, stres yönetimi gibi konulara ağırlık veriliyor.

Yuvam Bahçeşehir’de kuralar çekildi

Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yuvam Bahçeşehir Evleri’nin ilk etap kura çekimi, Emlak Yönetim organizasyonuyla gerçekleştirildi.
Başakşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Yuvam Bahçeşehir Evleri’nin ilk etap kura çekimi, Emlak Yönetim organizasyonuyla gerçekleştirildi. “Herkes için konut herkes için yuva” sloganıyla yola çıkan Başakşehir Belediyesi ve Akar Grup iş birliğiyle sosyal konut olarak hayata geçirilen Yuvam Başakşehir Evleri’nin ilk etabı olan 752 daire için Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde Emlak Yönetim AŞ organizasyonuyla ve noter huzurunda kura çekimi yapıldı. 11 gün gibi kısa sürede 12 bin 814 ailenin başvuru yapması sebebiyle projenin tamamı olan 752 konut kura kapsamına alındı. Kura programına, koronavirüs tedbirleri kapsamında sadece katılımcı şehit aileleri ve gaziler davet edildi. Kura çekim töreninde Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 18 şehit ve gazi ailelerine kura çekimi olmadan hak sahibi olduğu müjdesini verdi. Yuvam Bahçeşehir Evleri’nin sosyal medya hesaplarında canlı yayınlanan noter huzurundaki kurayla evler sahiplerini buldu.