Ali Seydi Karaoğlu vefat etti

TOKİ'de uzun yıllar görev yapan, en deneyimli gayrimenkul geliştirme uzmanlarından olan emekli Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Eski Üyesi Ali Seydi Karaoğlu hayatını kaybetti.

TOKİ’de uzun yıllar görev yapan, en deneyimli gayrimenkul geliştirme uzmanlarından olan emekli Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Eski Üyesi Ali Seydi Karaoğlu hayatını kaybetti.

Çalışma hayatına Arsa Ofisi Genel Müdürlüğü’nde başlayan Ali Seydi Karaoğlu, daha sonra TOKİ İstanbul Emlak Dairesi Başkanı ve Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Ali Seydi Karaoğlu son olarak OYAK Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü sorumluluğunu üstlendi.

Kamu hizmeti süresince ülkemizin en planlı toplu konut alanları olan Ankara Eryaman, İstanbul Halkalı Toplu Konut alanlarının arsa üretimi ve kamulaştırma projelerinde görev yapan Karaoğlu, sonrasında İstanbul Kayaşehir Toplu Konut Projesi’nin geliştirilmesinde ve yürütülmesinde önemli görevler üstlendi. Ayrıca İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde kentsel dönüşüm projeleri yürüttü. Kanal İstanbul projesinin kamulaştırma ve rezerv alan çalışmalarını başlatan Karaoğlu, İstanbul’da Çamlıca Camii’nin planlanmasında ve imar uygulamalarında çalıştı. Tüm bu çalışmalar kapsamında kamuya önemli çapta gelir kazancı sağladı. Kamu kurumları ile yapılan protokoller kapsamında kamu kurumlarının ihtiyacı olan kurumsal binaların yapımının finansmanına katkı sağladı. Yine 2009-2015 yılları arasında Emlak Konut GYO’nun arsa geliştirme sürecinde önemli görevler üstlendi.

Kamudan emekli olduktan sonra yürüttüğü OYAK Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörlüğü’nde grubun sahip olduğu tüm gayrimenkullerin tek elden verimli şekilde yürütülmesini koordine etti.

Karaoğlu evli ve 2 çocuk babasıydı.

Ali Seydi Karaoğlu’nun cenazesi Ataköy 5. Kısım Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından defnedildi.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

“Tozkoparan’da dönüşümü 1,5 yıl içerisinde bitireceğiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin ada bazlı, yerinde, hızlı ve gönüllü bir şekilde 2 ay içinde temellerini atacaklarını, projeyi 1,5 yıl içerisinde de bitireceklerini söyledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ada bazlı, yerinde, hızlı ve gönüllü bir şekilde 2 ay içinde temellerini atacaklarını, projeyi 1,5 yıl içerisinde de bitireceklerini söyledi. Bakan Kurum, Güngören’de bir otelde düzenlenen Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm İstişare Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, yeni Tozkoparan ve Güngören için bir arada olduklarını ifade etti. Biz her zaman eser ortaya koyan taraftayız. Hiçbir projemizde vatandaşımızı mağdur etmedik. Tozkoparan’ı da bu anlayışla inşa ve ihya edeceğiz. Çocuklarımıza sağlıklı, güvenli bir geleceği, daha güzel bir Tozkoparan’ı el birliğiyle sunacağız. pic.twitter.com/NY5vZLbH7i— Murat KURUM (@murat_kurum) December 30, 2020 Tozkoparanlıların kaygılarını gidermek, sorularına cevap vermek ve projeyi mahalle sakinleriyle birlikte hayata geçirmek için burada olduğunu dile getiren Kurum, şöyle konuştu: “Göreve geldiğimizden bu yana sizlerin taleplerinizi yakından takip ediyorum. Bugün de inşallah buradan ayrıldığınızda tek bir sorunuzun kalmayacağını, tüm taleplerinizi gidereceğimizi, bu akşam evlerinize gönül rahatlığı içerisinde gideceğinizin sözünü konuşmamın hemen başında vermek istiyorum. Bakanlık olarak İstanbul’umuza bir eser daha kazandıracak olmanın, bir hizmeti daha yerine getirmenin, bir sözümüzü daha tutmanın heyecanını, mutluluğunu yaşıyoruz. Tozkoparanlı kardeşlerimizin yıllardır kurdukları bir hayali gerçekleştireceğiz. Şimdiden yapacağımız yeni 1500 kentsel dönüşüm, deprem dönüşüm konutumuz sizler, aileleriniz ve komşularınız için hayırlı uğurlu olsun.” “Büyük İstanbul

Emlak Konut güvencesiyle Ataşehir’de yatırım fırsatı

İstanbul Ataşehir’de bulunan yatırım değeri yüksek arsa, Emlak Konut’tan e-İhale usulüyle satışa çıkıyor.
İstanbul Ataşehir’de bulunan yatırım değeri yüksek arsa, Emlak Konut’tan e-İhale usulüyle satışa çıkıyor. Başvurular 4 Aralık Cuma günü sona eriyor. Küçükbakkalköy’deki 10 bin 160 metrekare büyüklüğündeki arsa, lokasyon olarak AVM, bağlantı yolu gibi birçok uğrak noktayı çevresine alıyor. Emlak Konut tarafından yapılacak arsa ihalesi, 85 milyon liralık açılış fiyatıyla başlayacak. Satın alımlarda yüzde 0,79 oranlı 36 aya varan taksit seçeneği sunulacak. Ticari ve konut alanı fonksiyonlu arsa ihalesi hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız… Emlak Konut Güvencesiyle, şimdi yatırım zamanı! İstanbul, Ataşehir’de bulunan yatırım değeri yüksek arsa, şimdi Emlak Konut’tan e-ihale usulüyle satışa çıkıyor. Son başvuru tarihi 4 Aralık Cuma. #EmlakKonutGYO #YatırımZamanı #ArsaSatışı pic.twitter.com/JeWnHFp1sv— Emlak Konut GYO A.Ş. (@ekgyoas) November 26, 2020

Merkez Ankara’da ofis etabı satışa çıkıyor

Emlak Konut güvencesi Ankara’da inşa edilen, tek parselde Türkiye’nin en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara’nın ticari ofis blokları lansman avantajlarıyla satışa çıkıyor.
 Emlak Konut güvencesi Ankara’da inşa edilen, tek parselde Türkiye’nin en büyük karma yaşam projesi Merkez Ankara’nın ticari ofis blokları lansman avantajlarıyla satışa çıkıyor. Pasifik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, Merkez Ankara projesinin tüm dünyada şehirlere kattığı mimari değerlerle tanınan New York merkezli Kohn Pedersen Fox (KPF) firmasının Londra ofisinde tasarlandığını hatırlattı. Merkez Ankara’nın şehrin en görkemli ve prestijli iş merkezine ev sahipliği yapacağına dikkat çeken Erdoğan, üç iş kulesinde farklı kullanımlara imkân verecek fonksiyon ve ölçülerde tasarlanan toplam bin 302 ofisten ilk etapta 914 adedinin satışa açıldığını söyledi. Fatih Erdoğan, başkentin en önemli akslarından Konya Yolu üzerinde yükselen 48 katlı Süper Kule ve ayrıca her ikisi 32’şer kattan oluşacak Teras Ofis ve Kollektif Ofis kuleleri ile Merkez Ankara’nın tamamlanacağını söyledi. Merkez Ankara’nın şehir merkezinin en büyük parkı olacak AKM millet bahçesine komşu konumda, bakanlıklar ve kamu binalarının, üniversitelerin, şehir hastanelerinin, eski ve yeni adalet saraylarının, otellerin, alışveriş merkezlerinin ve iş dünyasının bulunduğu bir lokasyonda yer aldığını hatırlatan Fatih Erdoğan, “Yüksek Hızlı Tren (YHT) garına ve Ankara’nın her köşesini birbirine bağlayan metro istasyonlarına komşu olan Merkez Ankara, hem şehre hem de Türkiye’nin her yerine hızlı, kolay ve konforlu ulaşım imkânı sunacak” diye konuştu. Merkez Ankara’da 63 metrekareden 448 metrekareye kadar farklı