Emlak Konut’tan yatırımcılar için büyük fırsat

Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul, Ankara ve Tekirdağ’da bulunan yatırım değeri yüksek arsalar 28 Mayıs'ta açık artırmayla satışa çıkıyor.
Emlak Konut’tan yatırımcılar için büyük fırsat

Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul, Ankara ve Tekirdağ’da bulunan yatırım değeri yüksek arsalar 28 Mayıs’ta açık artırmayla satışa çıkıyor.

İstanbul, Ankara ve Tekirdağ’da bulunan 6 arsa açık artırma usulü ile 28 Mayıs 2019 Salı günü satışa çıkarıyor. Arsa satışı ihalesi saat 11.00’de Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde yapılacak. Emlak Konut güvencesiyle satışa sunulacak arsaları almak isteyen yatırımcılar, 27 Mayıs’a kadar başvuruda bulunabilecek.

Toplam muhammen bedeli KDV dahil 319 milyon 290 bin 300 TL (KDV Hariç 270 milyon 585 bin TL) olan şirket bünyesindeki arsaların 4 tanesi İstanbul’da yer alıyor. İstanbul’daki arsalar Bakırköy, Başakşehir ve Ataşehir’de bulunuyor. Çankaya’da satışa çıkarılan arsa Mühye’de, Tekirdağ’da satışa çıkarılan arsa ise Kapaklı’da yer alıyor.

İHALE SÜRECİ

Emlak Konut internet sitesinde yapılan bilgilendirmeye göre arsa satışı ihalesine katılmak isteyen yatırımcıların 27 Mayıs’a kadar şu 5 adımı yerine getirmeleri gerekiyor:

 1. Adım
  İsteklilerin, Geçici Teminat Bedellerini, nakit ya da teminat mektubu şeklinde vermeleri gerekmektedir. (Bilgi: Madde: 12)
 2. Adım
  İstekliler, Geçici Teminat Mektuplarını (teminat nakit ise dekontlarını) ve Madde: 11’de belirtilen diğer evraklarını Emlak Konut Genel Merkezine (Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:7/2 B (BatıAtaşehir) Ataşehir/İSTANBUL) teslim etmeleri gerekmektedir.
 3. Adım
  Evrakların eksiksiz teslim edilmesi ve istekli tarafından Açık Artırmaya Katılım ve Yüklenim Belgesinin imzalanması durumunda, Şirketimiz yetkilileri İstekliye İhale Bayrağını teslim edecektir. Buraya kadar izlenecek tüm adımların en geç 27 Mayıs 2019 tarihine kadar yerine getirilmesi gerekmektedir.
 4. Adım
  İstekliler, İhalenin yapılacağı 28 Mayıs 2019 tarihi saat 14.00’de Emlak Konut Genel Merkezinde (Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:7/2 B (BatıAtaşehir) Ataşehir İSTANBUL), yanlarında ihale bayrakları, kimlikleri, şirket ise imza sirküleri ve şirket kaşeleri ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir.
 5. Adım
  İhaleye teklif verecek isteklilerin, ihale dosyasını almaları zorunludur.

Arsa satış ihalesiyle ilgili tüm bilgiler için tıklayınız.