Emlak Konut’tan yatırımcılar için büyük fırsat

Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul, Ankara ve Tekirdağ’da bulunan yatırım değeri yüksek arsalar 28 Mayıs'ta açık artırmayla satışa çıkıyor.

Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul, Ankara ve Tekirdağ’da bulunan yatırım değeri yüksek arsalar 28 Mayıs’ta açık artırmayla satışa çıkıyor.

İstanbul, Ankara ve Tekirdağ’da bulunan 6 arsa açık artırma usulü ile 28 Mayıs 2019 Salı günü satışa çıkarıyor. Arsa satışı ihalesi saat 11.00’de Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlüğü’nde yapılacak. Emlak Konut güvencesiyle satışa sunulacak arsaları almak isteyen yatırımcılar, 27 Mayıs’a kadar başvuruda bulunabilecek.

Toplam muhammen bedeli KDV dahil 319 milyon 290 bin 300 TL (KDV Hariç 270 milyon 585 bin TL) olan şirket bünyesindeki arsaların 4 tanesi İstanbul’da yer alıyor. İstanbul’daki arsalar Bakırköy, Başakşehir ve Ataşehir’de bulunuyor. Çankaya’da satışa çıkarılan arsa Mühye’de, Tekirdağ’da satışa çıkarılan arsa ise Kapaklı’da yer alıyor.

İHALE SÜRECİ

Emlak Konut internet sitesinde yapılan bilgilendirmeye göre arsa satışı ihalesine katılmak isteyen yatırımcıların 27 Mayıs’a kadar şu 5 adımı yerine getirmeleri gerekiyor:

 1. Adım
  İsteklilerin, Geçici Teminat Bedellerini, nakit ya da teminat mektubu şeklinde vermeleri gerekmektedir. (Bilgi: Madde: 12)
 2. Adım
  İstekliler, Geçici Teminat Mektuplarını (teminat nakit ise dekontlarını) ve Madde: 11’de belirtilen diğer evraklarını Emlak Konut Genel Merkezine (Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:7/2 B (BatıAtaşehir) Ataşehir/İSTANBUL) teslim etmeleri gerekmektedir.
 3. Adım
  Evrakların eksiksiz teslim edilmesi ve istekli tarafından Açık Artırmaya Katılım ve Yüklenim Belgesinin imzalanması durumunda, Şirketimiz yetkilileri İstekliye İhale Bayrağını teslim edecektir. Buraya kadar izlenecek tüm adımların en geç 27 Mayıs 2019 tarihine kadar yerine getirilmesi gerekmektedir.
 4. Adım
  İstekliler, İhalenin yapılacağı 28 Mayıs 2019 tarihi saat 14.00’de Emlak Konut Genel Merkezinde (Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:7/2 B (BatıAtaşehir) Ataşehir İSTANBUL), yanlarında ihale bayrakları, kimlikleri, şirket ise imza sirküleri ve şirket kaşeleri ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir.
 5. Adım
  İhaleye teklif verecek isteklilerin, ihale dosyasını almaları zorunludur.

Arsa satış ihalesiyle ilgili tüm bilgiler için tıklayınız.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

TOKİ ve Emlak Konut’un ev taksitlerine 2 ay erteleme

Bakan Kurum, "TOKİ ve Emlak Konut'tan ev alan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için nisan ve mayıs ayı konut taksitlerini erteliyoruz" dedi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut’tan ev alan vatandaşların nisan ve mayıs konut taksitlerini ertelediklerini bildirdi. Kurum, Twitter hesabından yaptığı yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut’tan ev alan vatandaşlarımızın bu süreçte mağdur olmamaları için nisan ve mayıs ayı konut taksitlerini erteliyoruz.” TOKİ’DEN ERTELEME AÇIKLAMASI TOKİ’den yapılan açıklamada ise, koronavirüs tedbirleri kapsamında arsa, konut ve iş yeri alıcılarının 2020 yılı nisan ve mayıs aylarına ait taksit ödemelerinin faizsiz olarak ertelendiği bildirildi. Açıklama, “Koronavirüse karşı devletimizce bugüne dek alınan ve alınacak tedbirlere ilave olarak, vatandaşlarımızın banka şubelerinde oluşabilecek sağlık risklerinin önüne geçilebilmesi, ayrıca ekonomik yaşama ilişkin olası hasarları en aza indirebilmek için nakit akışı bozulup ödeme sorunu yaşayabilecek olan arsa, konut ve iş yeri alıcılarımızın taksit ödemeleri iki ay ertelenmiştir. Bu kapsamda; 2020 yılı nisan ve mayıs aylarına ait taksit geri ödemeleri faizsiz olarak ertelenmiştir. Taksit ödemeleri 2020 Haziran ayından itibaren başlayacaktır. Bu vesileyle takdire şayan bir fedakârlık ve sabırla görev yapan tüm sağlık personellerimize şükranlarımızı sunar, salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi altındaki vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz. Kamuoyunun bilgisine önemle sunulur” denildi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut’tan ev alan vatandaşlarımızın bu süreçte

Emlak Konut’tan erken ödeme indirimi

Emlak Konut GYO, belirlenen projelerden bağımsız bölüm satın alan ve taksit ödemeleri süren alıcılara indirim kampanyası başlattı.
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), belirlenen projelerden bağımsız bölüm satın alan ve taksit ödemeleri süren alıcılara indirim kampanyası başlattı. Son indirim kampanyasını Mayıs 2019’da gerçekleştiren Emlak Konut, 2020’nin bahar ayına yeni bir kampanya ile başladı. Emlak Konut’tan daha önce ev almış ve borcu halen devam eden daire sahipleri için borç bakiyelerinin tamamını veya bir kısmını ödemeleri durumunda cazip indirim fırsatları sunuluyor. İndirim oranları her ödeme planına göre farklılık gösterirken, geçmiş dönem borçlarına indirim uygulanmayacak. Ayrıca 2020 satışları indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim kampanyası 2 Mart 2020 ile 31 Mart 2020 tarihleri arasında yapılacak. Vade Farksız Satışlar İçin%0,50 Vade Farklı Satışlar İçin%0,98 Vade Farklı Satışlar İçinTÜFE’li Satışlar İçin 120 Ay Vade%20’ye Kadar İndirim120 Ay Vade%4,84’e Kadar İndirim120 Ay Vade%10,65’e Kadar İndirim60 Ay Vade%20’ye Kadar İndirim60 Ay Vade%13,09’a Kadar İndirim60 Ay Vade%2,77’ye Kadar İndirim60 Ay Vade%5,76’ya Kadar İndirim30 Ay Vade%13,97’ye Kadar İndirim30 Ay Vade%7,15’e Kadar İndirim30 Ay Vade%1,15’e Kadar İndirim30 Ay Vade%3,18’e Kadar İndirim15 Ay Vade%7,57’ye Kadar İndirim15 Ay Vade%3,83’e Kadar İndirim15 Ay Vade%1’e Kadar İndirim15 Ay Vade%2,09’a Kadar İndirim İndirim Oranları ve Koşulları İndirim oranları her ödeme planına göre farklılık gösterecektir.Satış koşulundaki vade farkı oranlarına göre, indirim oranları farklılık gösterecektir.2020 Satışları indirim kampanyasına dahil edilmeyecektir.Geçmiş Dönem borçlarına indirim uygulanmayacaktır. İndirim Oranları

Başkent Emlak Konutları’nda bahar kampanyası

Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Başkent Emlak Konutları'nda şimdi ev alanlar baharda taşınıyor.
Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Başkent Emlak Konutları’nda şimdi ev alanlar baharda taşınıyor. Üstelik 0 peşinat, 0.79 vade farkı ve 120 ay taksit imkanı sunuluyor. Emlak Konut, 67 yıllık birikim ve güveniyle Çankaya’nın en büyük karma yaşam projelerinden birine imza atıyor. Toplam 20 konut bloğundan meydana gelen projede bahar kampanyası başlatıldı. Başkent Emlak Konutları’nda şimdi ev alanlar baharda taşınıyor. Üstelik 0 peşinat, 0.79 vade farkı ve 120 ay taksit imkanı sunuluyor. Yüzde 70’i yeşil alana ayrılan projede restoranlar, 2 adet bay ve bayan ayrı kullanımlı kapalı yüzme havuzu, 2 adet kapalı çocuk havuzu, 2 adet fitness salonu, yoga alanı, plates alanı, sauna, hamam, buhar odası, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkuru, bisiklet yolları, güvenlik, kapalı otopark gibi ortak alanlar yer alıyor. 48 bin metrekare büyüklüğe sahip park alanının yer aldığı projede toplam bin 478 adet daire ve 26 adet ticari ünite bulunuyor. Başkent Emlak Konutları projesinde farklı tiplerde 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerine yer veriliyor. Projede 4 farklı tip 2+1 daireler, 5 farklı tip 3+1 daireler ve 2 farklı tip 4+1 daireler bulunuyor.