Emlak Yönetim, 30 bin fidanla “Geleceğe Nefes” oldu

Emlak Yönetim, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyasına 30 bin fidan ile destek verdi.

Emlak Yönetim, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasına 30 bin fidan ile destek verdi.

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Kampanya çerçevesinde TOKİ iştiraklerinden Emlak Yönetim AŞ’ye bağlı sitelerde de 30 bin fidan dikildi.

İstanbul, Çankırı, Samsun, Bursa, Diyarbakır, Kayseri, Karaman, Afyon, Nevşehir, Yozgat, Eskişehir, Elazığ, İzmir, Niğde, Ordu, Sivas, Antalya, Şırnak, Sakarya, Balıkesir, Rize, Bolu ve Bitlis’teki Emlak Yönetim sitelerinde vatandaşlar kampanyaya katılarak toplam 30 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca, yaptığı açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın başlattığı Geleceğe Nefes Ol kampanyası çerçevesinde biz de yönettiğimiz sitelerde üzerimize düşeni yerine getirmeye gayret ettik. Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak konusundaki bu heyecana biz de 30 bin fidanla katıldık. 11 Kasım sonrasında da fidanları toprakla buluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

TOKİ Haber
TOKİ Haber

Palandöken eteklerinde keyifli bir yaşam

Erzurum Palandöken'de TOKİ tarafından inşa edilen bin 650 konutluk yerleşim, sosyal donatıları, parkları ve oyun alanlarıyla konut sakinlerinin yüzünü güldürüyor.
Erzurum Palandöken’de TOKİ tarafından inşa edilen bin 650 konutluk yerleşim, sosyal donatıları, parkları ve oyun alanlarıyla konut sakinlerinin yüzünü güldürüyor. Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden Palandöken’in eteklerinde yaklaşık 140 bin metrekare alan üzerine kurulan TOKİ konutları, temiz havası, manzarası ve güvenli yaşam alanıyla vatandaşlara huzurlu ve konforlu bir yaşam sunuyor. “İNSAN KENDİNİ GÜVENDE HİSSEDİYOR” 120 metrekare büyüklüğündeki yeni evlerinde eşi ve 11 yaşındaki kızları Kardelen ile günlerinin keyifli geçtiğini anlatan Ferrah Tunç, TOKİ konutlarında insanın kendini güvende hissettiğini söylüyor. Ortak alanların temizliği ve çevre düzenlemesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Tunç, ısınmada sorun yaşamadıklarını belirterek, “Erzurum soğuk bir şehir. Merkezi ısınma sistemi buranın en güzel özelliği” diye ifade ediyor. Tunç, “İnsanın, bulunduğu yeri yaşanılır kılması kendi elinde” diye ekliyor. KAR MANZARASINDA ÇAY KEYFİ İki çocuğuyla TOKİ konutlarında yaşayan Güldane ve Atilla Karakaya, geçen nisan ayında yeni konutlarına taşınmış. Daha önce yaşadıkları evin 30 yıllık eski bir bina olduğunu belirten Atilla Karakaya, günün ihtiyaçlarına göre tasarlanan yeni evlerindeki akıllı sistem donanımlarının hayatlarını kolaylaştırdığını anlatıyor. Ses ve ısı yalıtımı, merkezi ısınma sistemi, asansör ve bunların yanında temizlik ve yönetim hizmetleri sayesinde huzurlu bir ortamda yaşamaktan mutlu olduklarını aktaran Karakaya çifti, Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek kayakla atlama kulelerine karşı çaylarını yudumlamanın ayrı bir

Emlak Yönetim’den engelli site sakinlerine ziyaret

Emlak Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Kenan Apaydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde İstanbul’da yönetim hizmeti verdikleri sitelerde oturan engelli vatandaşları ziyaret etti.
Emlak Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Kenan Apaydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde İstanbul’da yönetim hizmeti verdikleri sitelerde oturan engelli vatandaşları ziyaret etti. Apaydın, ziyarette yaptığı açıklamada, “Emlak Yönetim olarak engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Engelli site sakinlerimizin yaşam kalitelerini arttırmak ve sosyal hayata katılmaları konusunda elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Emlak Yönetim AŞ tarafından yönetim hizmeti verilen Malatya, Çankırı, Samsun, Nevşehir ve Balıkesir’deki sitelerde de engelli vatandaşlar ziyaret edildi.

Muğla’da doğayla iç içe bir yerleşim

Muğla Menteşe'de 200 dönümlük alan üzerine kurulan Emirbeyazıt Toplu Konutları, sakinlerine konforlu ve kaliteli bir yaşam sunuyor.
Muğla Menteşe’de 200 dönümlük alan üzerine kurulan Emirbeyazıt Toplu Konutları, sakinlerine konforlu ve kaliteli bir yaşam sunuyor.Muğla’nın Menteşe ilçesinde artan konut ihtiyacını karşılamak amacıyla TOKİ’nin hayata geçirdiği bin 106 konut, 32 iş yeri ve üç caminin yer aldığı Menteşe Emirbeyazıt Toplu Konutları, doğayla iç içe bir yaşam imkânı sağlıyor. Geniş peyzaj alanları, modern parkları ve şehir merkezine yakınlığıyla konut sakinlerinin beğenisini toplayan yerleşim, ilçeye âdeta nefes aldırıyor. “DOĞAYLA İÇ İÇE OLDUĞU İÇİN BURAYA TAŞINDIK” Yıllarca şehir merkezinde yaşadıklarını belirten öğretmen çift Kamil ve Sibel Arslan, şehrin kendilerini yorduğunu, Emirbeyazıt Toplu Konutlarına taşındıklarından bu yana sakin ve rahat bir yaşam sürdüklerini anlatıyor: “Menteşe’de tam şehrin merkezinde oturuyorduk. Nüfus yoğunluğu, trafik derken şehir bizi yormuştu. Doğayla iç içe olduğu için buraya taşındık. Yaklaşık 6 ay oldu taşınalı. Balkonumuzda ormanı izleyerek kahve içiyoruz, kahvaltı yapıyoruz.” Yeni evlerinin öncekine göre çok daha güzel olduğunu söyleyen Arslan çifti, alt gelir grubu ailelere konut sahibi olma fırsatı verdiği için TOKİ’ye teşekkür ederek, dar gelirliler için TOKİ’nin bölgede bir proje daha yapmasını istiyor. NİTELİKLİ MALZEME VE İŞÇİLİK Geçen nisan ayında yeni konutlarına taşınan Aykut Can ve Emel Demirel, evlerin iyi tasarlandığını ve kullanışlı olduğunu dile getiriyor. “Bizim için yaşam alanının konumu çok önemli” diyen Demirel ailesi, yeni