Emlak Yönetim, 30 bin fidanla “Geleceğe Nefes” oldu

Emlak Yönetim, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyasına 30 bin fidan ile destek verdi.

Emlak Yönetim, Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasına 30 bin fidan ile destek verdi.

“11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı fidan dikme etkinliği düzenlendi.

Kampanya çerçevesinde TOKİ iştiraklerinden Emlak Yönetim AŞ’ye bağlı sitelerde de 30 bin fidan dikildi.

İstanbul, Çankırı, Samsun, Bursa, Diyarbakır, Kayseri, Karaman, Afyon, Nevşehir, Yozgat, Eskişehir, Elazığ, İzmir, Niğde, Ordu, Sivas, Antalya, Şırnak, Sakarya, Balıkesir, Rize, Bolu ve Bitlis’teki Emlak Yönetim sitelerinde vatandaşlar kampanyaya katılarak toplam 30 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca, yaptığı açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın başlattığı Geleceğe Nefes Ol kampanyası çerçevesinde biz de yönettiğimiz sitelerde üzerimize düşeni yerine getirmeye gayret ettik. Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak konusundaki bu heyecana biz de 30 bin fidanla katıldık. 11 Kasım sonrasında da fidanları toprakla buluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

TOKİ Haber
TOKİ Haber

Parklar dezenfekte edildi, çocuklar dışarı çıktı

Koronavirüs salgını sebebiyle 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından bugün 0-14 yaş grubuna 4 saatliğine sokağa çıkma izni verildi.
Koronavirüs salgını sebebiyle 20 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından bugün 0-14 yaş grubuna 4 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. Saat 11.00’de başlayan izin 15.00 itibarıyla sona erdi. Çocuklar dışarı çıkmadan Emlak Yönetim’e bağlı site yönetimleri tarafından bazı tedbirler alındı. Site yönetimleri açık hava alanları ve parklarda bulunan ortam kullanım noktaları, çardaklar, oturma bankları ve bütün oyun gruplarının tamamında dezenfeksiyon çalışması yürüttü. Site personeli ayrıca parklarda oynayan çocuklara maske dağıttı ve sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Parklar dezenfekte edildi, çocuklar dışarı çıktı.Haberin Devamı: https://t.co/asJIardMK7 pic.twitter.com/EEaWhwLl5q— Emlak Yönetim A.Ş. (@EmlakYonetim) May 13, 2020

Emlak Yönetim sokak hayvanlarını unutmadı

Emlak Yönetim AŞ yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için yeni bir uygulama başlattı.
Emlak Yönetim AŞ yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için yeni bir uygulama başlattı. Koronavirüs salgını sadece insan hayatını değil, sokak hayvanlarını da olumsuz etkiliyor. Sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla gündelik hayatın olağan şartlarının değişmesi ve yiyecek, içecek servisi yapılan yerlerin tüketim kapasitesinin düşmesi sebebiyle artık yiyeceklerden beslenen sokak hayvanları açısından yiyecek bulma zorluğu ortaya çıktı. Emlak Yönetim de bu süreçte yiyecek bulmakta zorlanabilecek sokak hayvanlarının aç kalmaması için gerekli tedbirleri almaya başladı. Bu kapsamda site yönetimlerinde görevli personel sokak hayvanlarının yaşadığı noktalara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakıyor. Uygulama çerçevesinde site yönetimleri sokak hayvanlarının tüketebileceği ekmek, mama gibi ürünleri site sakinlerinin kapısından alarak sitelerin dışındaki uygun yerlerde sokak hayvanlarına veriyor. Emlak Yönetim AŞ sokak hayvanlarını unutmadı. #EvdeKal #BirKapSuBirKapMama Haberin Devamı: https://t.co/C7uCtJTSlV pic.twitter.com/l9P9Sn1gr0— Emlak Yönetim A.Ş. (@EmlakYonetim) April 6, 2020

Koronavirüs riskine karşı çocuk parkları kapatıldı

Emlak Yönetim AŞ, koronavirüs riskine karşı aldığı tedbirleri arttırarak devam ediyor.
Emlak Yönetim AŞ, koronavirüs riskine karşı aldığı tedbirleri arttırarak devam ediyor. Salgın riskine karşı ortak alanları, asansörleri, site sakinlerinin sıkça temas ettiği mekanları sürekli dezenfekte eden Emlak Yönetim, çalışanlarını bu yönde eğitiyor. Sağlık Bakanlığı bilgilendirme afişlerini bloklara asan şirket, 65 yaş ve üstü site sakinlerinin evden çıkmamaları için ihtiyaçlarını kapılarına kadar götürüyor. Kapıda tahsilat uygulamasını da başlatan Emlak Yönetim sitelerde ikamet eden aileleri ve çocuklarını virüs riskinden korumak için çocuk parklarının bütün girişlerini geçici olarak ziyaretçilere kapattı. Uygulama kapsamında çocuk parklarını şeritlerle kapatan site yönetim çalışanları bir yandan da sosyal mesafe kuralını ihlal eden çocukları ve aileleri uyarıyor.