Emlak Yönetim yaklaşık 1 milyon vatandaşa hizmet veriyor

Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca, Emlak Yönetim'in 60’dan fazla ilde yaklaşık 1 milyon vatandaşa hizmet verdiğini açıkladı.
Emlak Yönetim yaklaşık 1 milyon vatandaşa hizmet veriyor

Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca, Emlak Yönetim’in 60’dan fazla ilde 200 bin konutta 3 bin 600’e yakın personeliyle yaklaşık 1 milyon vatandaşa hizmet verdiğini açıkladı.

Genel Müdür Karaca, Antalya’da düzenlenen Koordinasyon Toplantısı’nda Emlak Yönetim personeliyle bir araya geldi. Karaca, personele hitaben yaptığı konuşmada, 20 yıl önce TOKİ’nin başlattığı “Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi Seferberliği” kapsamında dar gelirli vatandaşların konut ihtiyacının karşılanmasında Toplu Konut İdaresi’nin çok önemli projelere imza atmaya devam ettiğini ve tamamlanan projelerde de site yönetim hizmetlerinin Emlak Yönetim AŞ tarafından verildiğini bildirdi.

Karaca, “Toplu Konut İdaresi, Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi evi olmayan alt gelir grubu vatandaşımız kalmayıncaya kadar konut projeleri geliştirmeyi sürdürüyor” dedi.

TOKİ’nin bu kapsamda insan odaklı, az katlı konut üretimini benimseyen yatay mimari, geleneksel semt kültürünü geliştiren mahalle konsepti ve kent dokusuna uygun yöresel mimarili konut projelerini hayata geçirdiğini ifade eden Karaca, “Bu sayede komşuluk ilişkilerini ve dayanışma kültürümüzü yaşatan, semt sakinleri ile esnafın iç içe olduğu, çevresi ve altyapısıyla vatandaşlarımızın bütün sosyal ihtiyaçlarını karşılayan yeni projeler üretildi” şeklinde konuştu.

“1 MİLYON VATANDAŞIMIZA HİZMET VERİYORUZ”

Emlak Yönetim AŞ’nin 60’dan fazla ilde 450’yi aşkın projede 200 bin konutta 3 bin 600’e yakın personeliyle yaklaşık 1 milyon site sakinine hizmet verdiğini söyleyen Ayhan Karaca, şunları kaydetti: “Derdimiz toplu yaşama alanlarında site sakinlerimize en doğru hizmeti vermek. Yetkilerimiz ve kanunlar çerçevesinde site sakinlerimizin problemlerini gidermek, onlara daha nitelikli hizmet vermek için çabalamak. Site sakinlerimizin memnuniyeti bizim için önemli. Adaletli, disiplinli, ilkeli bir yönetim hizmeti vermek için gayret etmemiz gerekiyor. Bunun için de site sakinleriyle empati kurmamız, problemlerini dinlememiz, bu problemleri çözmemiz, yetki sınırlarımızı aşan problemlerde de yol göstermemiz, yardımcı olmamız, yönlendirmemiz gerekiyor. Temizlikten güvenliğe, aidat takibinden bakım onarım çalışmalarına kadar bütün çalışmaların titizlikle yürütülmesi, dolayısıyla site sakinlerimizin huzurlu bir ortamda yaşaması için üzerimize düşen vazifeyi sorumluluk duygusu içinde yerine getirmemiz gerekiyor.”

EN BAŞARILI SİTELERE ÖDÜL

2021 Koordinasyon Toplantısı kapsamında düzenlenen ödül töreninde çeşitli kategorilerde dereceye giren site yönetimleri de ödüllerini Emlak Yönetim AŞ Genel Müdürü Ayhan Karaca’nın elinden aldı.