Isparta Atabey’de modern bir yerleşim

Isparta Atabey Toplu Konutları ilçeyi modern bir görünüme kavuştururken, konut sakinlerine huzurlu ve keyifli bir yaşam sunuyor.
Isparta Atabey’de modern bir yerleşim

Isparta Atabey Toplu Konutları ilçeyi modern bir görünüme kavuştururken, konut sakinlerine huzurlu ve keyifli bir yaşam sunuyor.

TOKİ’nin Isparta Atabey’de 32 bin dönümlük alanda kurduğu yeni yerleşim az katlı konutları, modern ve sade mimarisiyle dikkat çekiyor. Yeni evlerinde sıcak bir kış geçirdiklerini, ortak alanların bakım ve temizliğinden memnun olduklarını dile getiren konut sakinleri, TOKİ yerleşiminin ilçeye değer kattığını söylüyor.

“BURADA KALICI OLMAK İSTİYORUZ”

Aksu ailesi, evin babası Musa Aksu’nun memuriyeti dolayısıyla uzun yıllar Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunmuş. Aile, Musa Aksu’nun son görev yeri olan Isparta Atabey’de TOKİ konutları yapılmadan önce dört kez taşınma süreci yaşamış ve bu süreç de oldukça yıpratıcı olmuş.

TOKİ’nin Yeni Mahalle’de yaptığı modern konutlarda nihayet ev sahibi olabildiklerini belirten Musa Aksu, bunda ödemelerde sağlanan esnekliğin etkili olduğunu söylüyor. Evin annesi Semiha Aksu ise geniş, rahat ve konforlu bir evde yaşamanın sağladığı ayrıcalıkları dile getirerek, “Burası çocuklarımız için daha sağlıklı ve güvenli bir yer. Parkta gönüllerince oynuyor ve eğleniyorlar. Bizim de gözümüz arkada kalmıyor” diyor.

Sürekli taşınma hâlinin kendilerini yorduğunu söyleyen Aksu ailesinin kızları Zehra ve Kübra, TOKİ konutlarında yaşamaktan oldukça memnunlar. Kendilerine ait odalarının olmasından, yeni arkadaşlar edinip park ve oyun alanlarında doyasıya vakit geçirmekten duydukları mutluluğu dile getiren kardeşler, yeni yaşam alanlarında kalıcı olmak istiyorlar.

“YENİ EVİMİZDE SICAK BİR KIŞ GEÇİRİYORUZ”

Atabey Belediyesinde görev yapan Recep Gürdal, daha önce ilçedeki Gezirler Mahallesi’nde ısı yalıtımı olmayan bir evde kirada oturduklarını ve kiracılığın getirdiği sorunları yaşadıklarını anlatıyor.

“TOKİ’nin burada kurduğu yeni yerleşiminden kira öder gibi ev sahibi olabildik. Ödeme imkânları bizi çok zorlamıyor” diyen Gürdal, doğal gazlı yeni evlerinde sıcak bir kış geçirdiklerini söylüyor. TOKİ konutlarında yaşamanın en güzel yanının konut sakinlerine sunulan temiz, bakımlı ve sağlıklı ortak alanlar olduğunu ifade eden Gürdal ailesi, bu alanlarda bir araya geldikleri komşularıyla huzurlu, konforlu ve güzel vakit geçirdiklerini söylüyor.

Recep Gürdal, şöyle ekliyor: “Kızımın parkta güvenle oynarken yaşadığı mutluluğu gördükçe iyi ki TOKİ’den ev almışım diyorum.”

“EMEKLİLİĞİMİZİ TOKİ SAYESİNDE MUTLU GEÇİRİYORUZ”

Nermin ve İbrahim Turan çifti, yaklaşık 1,5 yıl önce Bursa’dan Isparta’ya taşınmış. Aslen Ispartalı olan İbrahim Turan’ın memleket hasreti, TOKİ’nin Atabey ilçesinde yaptığı yeni konutlardan ev sahibi olmasıyla son bulmuş.

“Emekliliğimizi TOKİ sayesinde mutlu geçiriyoruz” diyen Turan, yeni yerleşimden oldukça memnun olduklarını, bütçelerine uygun aylık ödemelerle sahip oldukları yeni yuvalarında huzurla yaşadıklarını söylüyor.

Turan, TOKİ’nin çağı yakalayan konsept uyguladığını, binaların rahat ve konforlu, çevrenin ise temiz ve bakımlı olduğunu belirterek, “TOKİ’ye, memleketime böylesine güzel ve modern bir yaşam alanı kazandırdığı için teşekkür ediyoruz” diyor.

“TOKİ’NİN İLÇEYE KATTIĞI DEĞER PAHA BİÇİLMEZ”

Daha önceden Isparta Atabey’de bir sitede yaşadıklarını, ancak günün ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamadığı için sitede çok da severek oturmadıkları söyleyen Arıkan ailesi, TOKİ’nin modern ve sade konseptiyle öne çıkan konutlarına taşındıktan sonra huzur içinde yaşadıklarını anlatıyor: “TOKİ’nin, kurduğu bu yeni yerleşimle Atabey ilçesine kattığı değer paha biçilmez. Kaliteli, sağlam ve modern konutlar yaşamı kolaylaştırıyor. Çocuklarımız burada güvende; parkta, bahçede güzel vakit geçiriyorlar. Böyle bir fırsat insanın karşısına çok çıkmaz. Burada yaşamaktan keyif alıyoruz.”

“HER BİREYİN MEMNUNİYETİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”

Isparta Atabey Toplu Konutları Site Müdürü Volkan Kırmızıgül, Kasım 2019’da yaşamın başladığı yerleşimin ilçeyi modern bir görünüme kavuşturduğunu söylüyor. Konut sakinlerinin istek ve ihtiyaçlarını önemseyerek kaliteyi ve konforu en üst düzeyde tutmak için gece gündüz çalıştıklarını anlatan Kırmızıgül, şöyle konuşuyor: “32 bin dönümlük yerleşimin 15 bin metrekaresini yeşil alan oluşturuyor. Yerleşim yerinde basketbol sahası, üç oyun parkı, kamelyalar ve otopark alanı mevcut. Bu alanların ve ortak kullanılan diğer bölümlerin temizliği, bakımı, teknik ihtiyaçları vb. konularla ilgileniyor, konut sakinlerimize daha konforlu ve sağlıklı bir yaşam sunmak için uğraşıyoruz. Pandemi nedeniyle hijyene azami özen gösteriyor, ortak alanlarımızı her gün iki defa dezenfekte ediyoruz. Burada yaşayan her bireyin sağlığı ve memnuniyeti bizim için önemli. Daha iyi bir hizmet için çalışıyoruz.”

RÖPORTAJ-FOTOĞRAF: ABDULLAH GÜRDAL