Emlak Yönetim’den engelli vatandaşlar için örnek çalışma

Emlak Yönetim'in girişimleriyle Ayazma toplu konutlarında yaşayan engelli vatandaşlar için Halk Eğitim Merkezi bünyesinde el becerileri kursu açıldı.
Emlak Yönetim’den engelli vatandaşlar için örnek çalışma

Emlak Yönetim’in girişimleriyle Ayazma toplu konutlarında yaşayan engelli vatandaşlar için Halk Eğitim Merkezi bünyesinde el becerileri kursu açıldı.

Emlak Yönetim A.Ş. yetkilileri, Engelliler Haftası nedeniyle Başakşehir’deki Ayazma toplu konutlarında ikamet eden engelli vatandaşları ziyaret etmişti. Ziyarette aileler, engelli çocuklarının vakit geçirebileceği, sosyal faaliyetlerde bulunabilecekleri, eğitici ve öğretici bir kursun açılması için Emlak Yönetim’den talepte bulunmuştu.

Talebin ardından harekete geçen Emlak Yönetim yetkililerinin Başakşehir Halk Eğitim Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmeler olumlu sonuç verdi. Başakşehir Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Ayazma sitesindeki sağlık ocağının bir odasında ahşap boyama, resim, kara kalem ve örgü kursu açıldı.

Açılış Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Emlak Yönetim birim müdürleri, Başakşehir Halk Eğitim Müdürü, sağlık ocağı doktorları, mahalle muhtarı, vatandaşlar ve ailelerin katılımı ile gerçekleşti.

Kursa katılan engelli vatandaşlar, resim yaparak, boyama çalışmaları yaprak mutluluklarını dile getirdi.