Erzurum’da korkutan deprem

Erzurum'da saat 15.40'ta merkez üssü Köprüköy ilçesi olan 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Erzurum’da korkutan deprem

Erzurum’da saat 15.40’ta merkez üssü Köprüköy ilçesi olan 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 15.40’ta Köprüköy ilçesinde 5.1 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin 6,94 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Depremden en çok etkilenen Topçu ve Söylemez mahallelerine giden AFAD, Kızılay, Jandarma ile Büyükşehir Belediyesi ekipleri, vatandaşların yemek ve barınma ihtiyaçlarını karşılıyor.

Bazı evlerin hasar gördüğü ve ahırların yıkıldığı mahallelerde bir yandan vatandaşlara yemek dağıtan ekipler, bir yandan da bölgeye çadır kurulması için çalışma yürütüyor. Bölgede hasar tespitine başlanıldığı bildirildi.

KURUM: EKİPLERİMİZİ BÖLGEYE SEVK ETTİK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Merkez üssü Erzurum’un Köprüköy ilçesi olan 5.1 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İl Müdürlüğü ekiplerimizi gerekli incelemeleri başlatmaları için bölgeye sevk ettik. Erzurum’umuza ve ülkemize geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise , Erzurum’da meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde 4 kişinin yaralandığını açıkladı.