Eşme’nin yeni konutlarında konfor ve huzur

Uşak'ın Eşme ilçesinde TOKİ tarafından inşa edilen 2. etap konutlarında oturan vatandaşlar, Şubat 2019'dan bu yana konforlu bir yaşamın keyfini sürüyor.

Uşak’ın Eşme ilçesinde TOKİ tarafından inşa edilen 2. etap konutlarında oturan vatandaşlar, Şubat 2019’dan bu yana konforlu bir yaşamın keyfini sürüyor.

TOKİ’nin Uşak Eşme’de 72 bin metrekare alan üzerine inşa ettiği 26 bloktan ve 511 daireden oluşan yeni yerleşim, insanı merkeze alan düzenlemeleriyle konut sakinlerine huzurlu bir yaşam sunuyor.

“RAHAT BİR YAŞLILIK GEÇİREBİLECEĞİZ”

Alkış çifti, emekli maaşıyla konut sahibi olmanın zor olduğunu; ancak TOKİ’nin uygun ödeme imkânlarından faydalanarak ev sahibi olma fırsatını yakaladıklarını belirterek, “Şimdi emekli maaşlarımızdan artırdığımız ufak bir miktar parayla rahat bir yaşlılık geçireceğiz” diyor.

Kömür derdinden kurtulup site hayatının kolaylıklarını yaşadıklarını, çöplerinin düzenli olarak toplandığını, ortak kullanım alanlarının belli aralıklarla temizlendiğini belirten Yusuf Alkış, kendilerine sağlanan bu konforda keyifli vakit geçirdiklerini ve temiz havanın, sağlıklı çevrenin kendilerine iyi geldiğini söylüyor.

“İNSANA VERİLEN DEĞERİ GÖREBİLİYORSUNUZ”

Uşak Eşme TOKİ Konutları sakinlerinden biri de Halk Ozanı Turgut Yayla. Konut alanındaki düzenlemelerin hayat standartlarını artıracak şekilde planlandığını dile getiren Turgut Yayla, “Etrafınıza baktığınızda insana verilen değeri görebiliyorsunuz. Gerek ortak alanlar gerek konut içlerindeki düzenlemeler insan odaklı tasarımlarla şekillendirilmiş” diye konuşuyor.

“Yaşadığınız yer sanatınızı da etkiler” diyen Yayla, “Daha önce kalabalık bir yerleşimde yaşarken yazdığım kitabımı TOKİ’nin bize sunduğu bu güzel ortamda yeniden yazmayı planlıyorum” diyor ve şöyle ekliyor: “Keyifli bir hayat için güzel bir yatırım.”

“ÇOCUĞUMUZUN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ BİR ORTAMDA BÜYÜMESİNİ İSTEDİK”

Genç yaşta ev sahibi olmanın mutluluğunu ve ayrıcalığını yaşadıklarını anlatan polis memuru Mahmut Yılmaz, ev almaya karar verme sürecinde epey araştırma yaptıklarını, TOKİ konutlarında karar kılmalarında ise pek çok faktörün etkili olduğunu anlatıyor. Konutların bütçelerine uygun olması ve sosyal imkânlarının konut tercihlerinde etkili olduğunu söyleyen Yılmaz çifti, “Çocuğumuzun sağlıklı ve güvenli bir ortamda büyümesini istedik. Yeni evlenen çiftlere şunu diyebiliriz; maddi imkânları el veriyorsa hiç düşünmesinler ve TOKİ’den ev alsınlar, kaliteli bir ortamda yaşamlarını sürdürsünler” diye ekliyor.

“HAYALİNİ BİLE KURAMAYACAĞIMIZ BİR KONFORU YAŞIYORUZ”

Emel ve Yüksel Acar çifti Eşme Toplu Konutlarında hayalini bile kuramayacakları bir konforu ve huzuru yaşadıklarını söylüyor. Yeni evlerinde sıcak bir kış geçirdiklerini belirten Emel Acar, konut sakinleri düşünülerek yapılmış ortak alanlardaki park, peyzaj ve çardak gibi alanların sıcak yaz aylarını geçirmek için ideal olduğuna işaret ediyor. 56 yaşındaki emekli Yüksel Acar, TOKİ’nin emekli vatandaşların da ev sahibi olabilmesi için sağladığı avantajlar sayesinde bugün ev sahibi olabildiklerini anlatıyor. “Torunlarımızla Eşme konutlarında rahat bir yaşlılık geçireceğiz” diyen Acar, yeni yaşam alanlarının konforunu yaşadıklarını belirtiyor.

“YENİ FIRSATLAR SUNACAĞIZ”

Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, ilçede TOKİ iş birliğinde gerçekleştirilen sağlıklı yapılanmanın vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğünü, şimdiye kadar toplam 699 TOKİ konutunun hak sahiplerine teslim edildiğini söylüyor. “TOKİ iş birliğinde TOKİ konutlarına başvurup da konut sahibi olamayan ailelere yeni fırsatlar sunacağız” diyen Eşme Belediye Başkanı Çetin, ailelerin yeni evlerinden çok memnun olduklarını, konut alanlarının çevre düzenlemesiyle ilgili eksiklerin de kısa sürede giderildiğini belirtiyor.

“ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Konut sakinlerinin huzurlu bir yaşam geçirmelerini sağlamak için kaliteli hizmet anlayışıyla hayatı kolaylaştıran çözümler ürettiklerini söyleyen Site Müdürü Yılmaz Kahraman, blok sözcüleriyle sürekli iletişim hâlinde olduklarını, gerektiğinde anket çalışmalarından faydalandıklarını belirtiyor. Kahraman, projede okul ve altı adet ticaret merkezi olduğunu, okulun sonraki dönem açılacağını, ticaret merkezlerinden ikisinin de kafe ve züccaciye olarak faaliyete başladığını belirtiyor. 72 bin metrekare alan üzerine kurulan yerleşimde 21 bin 142 metrekare yeşil alan olduğunu aktaran Kahraman, “Konut sakinlerinin rahat, güvenli, sağlıklı ve aktif bir yaşam sürebilmesi için ekipçe özveriyle çalışıyoruz” diyor.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

Çin’e 5 milyon ton Türk mermeri

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li, Türkiye'den Çin'e geçen yıl 5 milyon ton mermer gittiğini açıkladı.
Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li, Türkiye’den Çin’e geçen yıl 5 milyon ton mermer gittiğini açıkladı. Çin’de kullanılan ithal mermerlerin yüzde 60’ının Türk mermeri olduğunu ifade eden Büyükelçi Deng Li, iki ülke arasında istikrarlı ve uzun vadeli ticari bir ilişki olduğunu dile getirdi. Türk mermerinin Çin piyasasındaki geleceğinden umutlu olduğunu belirten Deng Li, “Çin’e geçen yıl 5 milyon ton mermer gitti. O yüzden bence bu yılki rakam bundan daha büyük olacaktır. Çin’in ekonomik büyüme oranı çok istikrarlı bir şekilde yükselirse, o zaman Türk mermerine olan ihtiyacımız da onunla orantılı bir şekilde artacak” dedi.

Aynı anda 3 milyon fidan dikilecek

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, kasım ayında aynı anda 3 milyon fidan dikilerek Guinness rekorlar kitabına girme projesi olduğunu açıkladı.
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, kasım ayında aynı anda 3 milyon fidan dikilerek Guinness rekorlar kitabına girme projesi olduğunu açıkladı. Yaz aylarında yoğun yangınlarla mücadele eden Türkiye sonbaharda dikilecek fidanlarla Guinness rekorlar kitabına girmeye hazırlanıyor. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli kasım ayında İzmir, Muğla, Fethiye ile beraber çeşitli bölgelerde aynı anda 3 milyon fidan dikerek Guinness rekorlar kitabına girme projesi olduğunu açıkladı. Pakdemirli, “11 Kasım’da saat 11.00’de tüm vatandaşlarımızı Guinness rekorlar kitabına girmek üzere açıklayacağımız illerde fidan dikimine davet ediyorum” dedi. 11 Kasım’daki rekor denemesi ile tek seferde 3 milyon fidanın aynı anda dikilmesi hedeflenirken, yaz boyunca yanan alanlarda yapılacak ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra orman alanlarının artırılması amacıyla yapılan faaliyetlere dikkat çekilecek.

Gaziantep’in yeni yaşam merkezi Kuzeyşehir’de kuralar başladı

TOKİ'nin Gaziantep'te hayata geçirdiği Kuzeyşehir Toplu Konut Projesindeki 2 bin 217 konutun hak sahipleri belirleniyor.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde hayata geçirilen Kuzeyşehir Toplu Konut Projesi alanındaki 2 bin 217 konut için hak sahipleri belirleme kuraları başladı. 21-22 Ağustos 2019 tarihlerinde Talat Özkarslı Spor Salonu’nda yapılacak kura törenlerinin ilki yapıldı. Kura töreninde 2+1 nitelikte olan bin 252 konutun hak sahipleri noter huzurunda belirlendi. Duygu dolu anların yaşandığı kura töreninde ev sahibi olan vatandaşlar sevinçten gözyaşlarına hakim olamadı. İkinci ve üçüncü grupta yer alan 3+1 nitelikli toplam 965 konut için yarın Talat Özkarslı Spor Salonu’nda noter huzurunda kura töreni yapılacak. 6 BİN 177 BAŞVURU ALINDI 12 Nisan 2019 tarihinde sona eren başvuruda, projeye yoğun talep olunca daha önce 787 olan konut sayısı, 2 bin 217’ye çıkarıldı. Orta gelir konut grubu olarak tasarlanan projede, 1’inci grup 2+1 tipi brüt 91,94 metrekareyle 116,31 metrekare arasında bin 252 konut için 3 bin 604, 2’nci grup 3+1 tipi, brüt 124,31 metrekareyle 135,30 metrekare arasında 461 konuta bin 252, 3’üncü grup 3+1 tipi brüt 136,15 metrekareyle 145,78 metrekare arasında 504 konut için bin 321 başvuru olmak üzere kuralı satışa sunulan toplam 2 bin 217 konut için 6 bin 177 başvuru alındı. KUZEYŞEHİR TOPLU KONUT PROJESİ Gaziantep Şehitkamil ilçesinde 50 bin konutlu 250 bin nüfusun yaşayacağı,