Evora İzmir’e anlamlı ödül

İzmir Konak’ta inşa edilen Evora İzmir projesi, “İzmir’e değer katanlar” kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

Emlak Konut GYO güvencesi ve Teknik Yapı – Halk GYO ortaklığı tarafından İzmir Konak’ta inşa edilen Evora İzmir projesi, “İzmir’e değer katanlar” kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.

İzmir’in kalbi Alsancak’ta yaşam odaklı yeni bir dönüşüm hamlesi olarak dikkat çeken Evora İzmir projesi Ege YİİT ödüllerinin İzmir’e değer katanlar kategorisinde büyük ödüle layık görüldü. Emlak Konut GYO güvencesi ve Teknik Yapı-Halk GYO ortaklığı tarafından İzmir Konak’ta inşa edilen proje konut, ticaret, park, kültür ve turizm fonksiyonlarını bir arada barındıran karma yapıyla yükseliyor. Ödül gecesinde açıklama yapan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, Alsancak’ta bulunan projede turizm ve kültür fonksiyonlarının yoğun olarak tasarlandığına vurgu yaptı.

Sitede ticari birimlerle birlikte kurgulanan sanat galerileri ve atölyeler, konut sahiplerinin dışında tüm İzmirlilere hizmet eden kamusal alanlara da ev sahipliği yapacak. Umut Durbakayım, projede, 12 bin metrekarelik park alanının, yaşayanlar için oksijen deposu olacağını söyledi. Karma yapıda toplam 18 bin 800 metrekare yeşil alan da bulunacak. Toplam 1.054 adet bağımsız ünitenin yer alacağı karma yapıda ayrıca bir otel ve kültür merkezi yer alacak.

Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, bu ödülün kendileri için büyük bir anlam ifade ettiğini söyledi. Yetgin, “İzmir’de yerleşim denildiğinde, akla ilk gelen yerler arasında artık Evora İzmir’de var. Yatırımımız kente değer katarken ortaya koyduğu yenilikçi karma proje konsepti, mimari tasarımı, teknolojisi ve yaşam odaklı alanlarıyla çıtayı yükseğe koymuştur. Bu yönüyle, projenin başarısının Türkiye gayrimenkul sektörüne mâl olduğuna inanıyoruz” dedi.

İlgili Konular:
TOKİ Haber
TOKİ Haber

İtalya’da İSaloni Mobilya Fuarı hazirana ertelendi

21 – 26 Nisan tarihlerinde İtalya’nın Milano kentinde düzenlenmesi beklenen İSaloni Mobilya Fuarı Korona virüsü tehdidi nedeniyle haziran ayına ertelendi.
Dünyanın en büyük mobilya fuarı olarak nitelendirilen ve 21 – 26 Nisan tarihlerinde İtalya’nın Milano kentinde düzenlenmesi beklenen İSaloni Mobilya Fuarı Korona virüsü tehdidi nedeniyle haziran ayına ertelendi. İtalyan yetkililerin Twitter aracılığı ile yaptığı açıklamada “Durmayacağız, duramayız… Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan İSaloni Fuarı 16-21 Haziran tarihleri arasında Milano’da düzenlenecek” ifadelerine yer verildi. Mobilya dünyası açısından oldukça önem taşıyan bu fuarın ertelenmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Mustafa Balcı, “Uluslararası Mobilya, Mobilya Aksesuarları, Mutfak, Banyo Mobilyaları ve Tasarım Fuarı olarak bilinen ve dünyanın en önemli mobilya fuarlarından biri olan İSaloni Fuarı’nın ertelenmiş olduğu bilgisini aldık. Çin’de mart ayında gerçekleşmesi beklenen CİFF Mobilya Fuarı’ndan sonra bu kez mobilya sektörüne yön veren ülkelerin başında gelen İtalya mobilya fuarı da Korona virüsü nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi” dedi. KORONA TEHDİDİ MOBİLYA TİCARETİNİ ETKİLİYOR Başkan Mustafa Balcı, “Aralık ayından beri tüm dünyada iş dünyasında da olumsuz etkileyen Korona virüsünün Avrupa’ya da sıçramasından sonra dünya mobilya sektöründe söz sahibi olan İtalya’da yara almış oldu. Mobilya, aksesuar, mutfak mobilyaları, banyo mobilyaları ve tasarımdan oluşan İSaloni Fuarı’nın Haziran ayına iptal edilmesiyle gözler Türkiye pazarına bir kez daha döndü” dedi. İZMİR MODEKO FUARI ALIM HEYETLERİNİ AĞIRLAYACAK MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, “Çin Uluslararası Mobilya Fuarı’nın iptal

“Sektörde artık çarklar dönüyor”

AYİDER Başkan Yardımcısı Ahmet Erkurtoğlu, yılın ilk ayında konut satışlarının 110 bin adedin üzerinde gelmesinin çok önemli olduğunu belirterek, bu durumun, sektörde artık çarkların döndüğünü gösterdiğini söyledi.
Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkan Yardımcısı Ahmet Erkurtoğlu, yılın ilk ayında konut satışlarının 110 bin adedin üzerinde gelmesinin çok önemli olduğunu belirterek, bu durumun, sektörde artık çarkların döndüğünü gösterdiğini söyledi. Faizlerin yüzde 1’in altında olduğu sürece canlılığın süreceğini dile getiren Erkurtoğlu, Türkiye’de ev sahipliği oranının hala istenilen seviyelerde olmadığını, konuta ihtiyacı olan ciddi bir kesimin bulunduğunu bildirdi. Erkurtoğlu, “Bu yıl konut satışlarında canlılığın sene boyunca süreceğini düşünüyoruz. Özellikle biten konutlara ilgi devam edecek. Yeni üretimler noktasında maliyetler nedeniyle üretici tedirgin yaklaşıyor. Yabancıya satışta da ivme sürecektir. Çünkü ilgi devam ediyor” dedi.

Mutlu ofis tasarımının püf noktaları

EDDA Mimarlık Kurucusu Eda Tahmaz, son günlerde çok konuşulan yeni nesil ofis tasarımlarında farklı dekorasyon uygulamaları ile çalışanlar için nasıl mutlu ofisler yaratılabileceğinin püf noktalarını aktardı.
EDDA Mimarlık Kurucusu Eda Tahmaz, son günlerde çok konuşulan yeni nesil ofis tasarımlarında farklı dekorasyon uygulamaları ile çalışanlar için nasıl mutlu ofisler yaratılabileceğinin püf noktalarını aktardı. Eski çalışma anlayışındaki hiyerarşik düzen, Y kuşağının iş hayatında aktif rol almasıyla birlikte rafa kalktı. Ödüllü ofis tasarımları ile adından söz ettiren EDDA Mimarlık Kurucusu Eda Tahmaz, mutlu bir ofis için dekorasyonda dikkat edilmesi gereken püf noktaları anlattı. Daha canlı renklerin hakim olduğu, sürdürülebilir kriterlerin esas alındığı, çalışan sağlığı ve motivasyonu için ergonomik ve dinamik çözümlerin oluşturulduğu bir dekorasyon artık olmazsa olmazlar arasında. Ferah ve gün ışığıyla dolu mekanların, çalışanların mutluluk seviyesini artırdığı gibi, yaratıcılığı üzerinde de büyük bir etkiye sahip olduğunu belirten Eda Tahmaz, mekana giren gün ışığını analiz ederek bu yönde nasıl bir iyileştirme yapılabileceğinin hesaplanmasının dekorasyonda ilk adım olarak görülmesini gerektiğini ifade ediyor. Gün ışığının içeriye alınamadığı ofisler için ise doğru seçilmiş bir aydınlatma tasarımıyla güneşi görmeden de gün ışığı etkisinin yakalanabileceği kanaatinde. Hiyerarşik düzenin yavaş yavaş son bulması ile birlikte geçilen açık ofis tasarımlarında ise sesin kontrolünün de en az gün ışığı kadar önemli olduğunu vurgulayan Tahmaz, belirli bölümleri birbirinden geçirgen seperasyonlarla ayırmanın konsantrasyon sağlamak için en iyi çözümlerden biri olduğunu ifade ediyor. Sırtı açık kütüphaneler ve raf sistemleri, ses