Mobilya sektöründe “düğün” hareketliliği

Yeniden normalleşme süreciyle birlikte düğün sezonu da yeniden başladı. Mobilya alışverişlerinde ciddi bir hareketlilik de ortaya çıktı.
Mobilya sektöründe “düğün” hareketliliği

Yeniden normalleşme süreciyle birlikte düğün sezonu da yeniden başladı. Mobilya alışverişlerinde ciddi bir hareketlilik de ortaya çıktı.

Weltew Home Yönetim Kurulu Üyesi Bahri Balcı, evlilik hazırlığı içerisinde olan çiftlerin çeyiz tamamlama telaşının mobilya alışverişlerine olumlu yansıdığını açıkladı. “Mağazaların hafta içi ve cumartesi günleri yeniden hizmet vermeye başlaması ile birlikte perakendecinin yüzü de gülmeye başladı” diyen Balcı, “Mobilya alışverişlerinde bir evin kurulmasında gerekli olan koltuk takımları, yatak odası, yemek odası takımları ile tamamlayıcı duvar ünitesi ürün grupları bu dönemde ilk ihtiyaç sırasında geliyor. Çiftlerin çeyiz alışverişlerinde halı, kitaplık, sehpa ve aydınlatma gibi aksesuar ürünleri de yine olmazsa olmazlar arasında yer alıyor” dedi.

Satışlarda şimdiden yüzde 25 oranında artış görüldüğünü ifade eden Balcı, düğün hazırlığında olan çiftlerin mobilya alışverişi için ortalama 30 bin lira ile uzun yıllar kullanabilecekleri kaliteli ürünleri satın alabileceklerini belirtti.

Pandemi ile birlikte mobilya alışverişlerinde yaşanan değişime yönelik değerlendirmelerini de aktaran Weltew Home Yönetim Kurulu Üyesi Bahri Balcı, “Pandemiyle birlikte birçok insanın hayatında farklılıklar olurken, her yıl değişen ev dekorasyonu trendleri de artık pandeminin etkisine bağlı olarak şekilleniyor. Son bir buçuk yıldır bireylerde daha fazla konfor ihtiyacı ortaya çıkarken, evlerde görsel açıdan ruhu da okşayan mobilyalara talep arttı, biz de tüketicilerimizin beklentilerine uygun koleksiyonları hazırlayarak mağazalarımızda satışa sunuyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.