Mobilya sektörünün gözü bayram sonrasında

Weltew Home’un Yurt İçi Satış Müdürü Akın Can, Ramazan Bayramı’nı da kapsayacak olan "tam kapanma" kararı sonrasında mobilya satışlarında yoğun bir artış beklediklerini ifade etti.
Mobilya sektörünün gözü bayram sonrasında

Weltew Home’un Yurt İçi Satış Müdürü Akın Can, Ramazan Bayramı’nı da kapsayacak olan “tam kapanma” kararı sonrasında mobilya satışlarında yoğun bir artış beklediklerini ifade etti.

Pandemi süreciyle birlikte evde daha fazla vakit geçiren tüketicilerin mobilya satın alma alışkanlıklarının değiştiğini açıklayan Akın Can, “İlk kez tam kapanmanın yaşanacağı bu sürecin bayramı da kapsıyor olması nedeniyle yine evlerimizde daha fazla vakit geçireceğiz. 17 Mayıs sonrasında vakalarda da umuyoruz ki azalmaların başlamasıyla birlikte hayatın biraz daha normale dönmesini bekliyoruz. Bu doğrultuda olumlu bir tablo olması durumunda düğün sezonunun da gelecek olması nedeniyle mobilyada talep artışının ‘pik’ yapacağını düşünüyoruz” dedi.

Akın Can, “Perakende tarafında mağazaların kapalı olacağı bu dönem öncesinde Bursa İnegöl’de bulunan 90 bin metrekarelik fabrikamızda ve yine İnegöl’de hayata geçirdiğimiz 10 bin metrekarelik yeni üretim merkezimizde de kapasite artışına gittik. Panel mobilyada yüzde 60 soft üretimde ise yüzde 48 oranında kapasite artışı yakaladık. Mağazalarımızı ziyaret edemeyecek olan kullanıcılarımız online sitemizden kolaylıkla alışveriş yapabilecekler” dedi.