VitrA’nın çocuk koleksiyonuna ödül

VitrA’nın Sento Çocuk banyo koleksiyonu, sıra dışı tasarımın simgesi kabul edilen iF’ten ödül aldı.
VitrA’nın çocuk koleksiyonuna ödül

VitrA’nın Sento Çocuk banyo koleksiyonu, sıra dışı tasarımın simgesi kabul edilen iF’ten ödül aldı.

VitrA İnovasyon Merkezi’ndeki Ergonomi Laboratuvarı’nda yürütülen test çalışmalarıyla, 3-4 ve 5-6 yaş grubundaki çocukların cinsiyet, boy, kilo ve diz yükseklikleri dikkate alınarak geliştirilen Sento Çocuk banyo koleksiyonu, iF Design Award 2021 ödülünü almaya hak kazandı.

Çocuklar için ergonomi, hijyen ve güvenliği öne çıkaran banyo çözümlerini bir arada sunan koleksiyon, ürün ve tasarım kalitesi açısından dünya çapında mükemmelliğin sembolü olarak kabul edilen iF’ten VitrA’ya verilen 25. ödül oldu. Sento Çocuk, yılın başında da dünyanın en eski ve saygın tasarım yarışmalarından Good Design’den ödülle dönmüştü.

YENİ BAŞLAYANLARA ÖZEL BANYO ÇÖZÜMLERİ

VitrA, Sento Çocuk banyo koleksiyonunu geliştirirken, çocukların tuvalet konusundaki davranışlarını ve banyoya dair ihtiyaçlarını, uzman görüşleri eşliğinde değerlendirdi. Bir banyoyu çocuklara uygun kılan ergonomik özellikler belirlendikten sonra, tercih edecekleri renk ve tasarımlar kullanılarak Sento Çocuk koleksiyonu oluşturuldu. Ergonomi, hijyen ve güvenliği öne çıkaran ögeleri bir araya getiren Sento Çocuk, renk ve boyut çeşitliliğinin yanı sıra, farklı yaş grupları için sunulan yükseklik seçeneklerini tek bir formda buluşturuyor.