Gaziantep’e yöresel mimarili Millet Bahçesi

TOKİ tarafından Gaziantep’te 57 bin 485 metrekare alanda Millet Bahçesi yapılacak.
Gaziantep’e yöresel mimarili Millet Bahçesi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Gaziantep’te 57 bin 485 metrekare alanda Millet Bahçesi yapılacak. Proje kapsamındaki sosyal donatılar, Gaziantep’in yöresel mimarisinden izler taşıyacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda 81 ilin her birine en az bir Millet Bahçesi kazandırılması hedefi adım adım hayata geçiyor. Şehirlerin çehresini değiştiren projede aktif görev alan TOKİ, yeni yapılacak Millet Bahçelerini ihale etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Gaziantep Millet Bahçesinin ihalesi gerçekleştirildi.

TOKİ’nin İstanbul’daki hizmet binasında yapılan ihale, Millet Bahçesi, çarşı, altyapı ve sosyal donatıları kapsıyor. Vatandaşların kolayca ulaşabileceği Gaziantep Millet Bahçesinde çarşılar, gezinti yolları ve çim alanları yer alacak.

Millet Bahçesi projesi ile şehrin merkezinde 27 bin metrekarelik yeşil alan oluşturulacak. Daha çok yeşille buluşacak vatandaşlar doğa ile iç içe huzur içinde vakit geçirebilecek.

Millet Bahçesi içerisinde yer alan çarşı ve sosyal donatılar ise Gaziantep’in yöresel mimarisinden izler taşıyacak. Böylece proje, şehirle bütünlük sağlayacak.