Güller diyarına yapılacak Millet Bahçesi alanında inceleme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Isparta Tren Garı'nda 84 bin metrekarelik alanda inşa edilecek Millet Bahçesi projesini yerinde inceledi.
Güller diyarına yapılacak Millet Bahçesi alanında inceleme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Isparta Tren Garı’nda 84 bin metrekarelik alanda inşa edilecek Millet Bahçesi projesini yerinde inceledi.

Programı kapsamında Isparta’ya giden Bakan Kurum, ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Burada İl Değerlendirme Toplantısı’na katılan Kurum, kente yapılacak yatırım ve projeleri açıkladı. Bakan Kurum daha sonra Millet Bahçesi inşa edilecek Isparta Tren Garı’nda incelemelerde bulundu.

84 bin metrekarelik alanda inşa edilecek Millet Bahçesi projesini yerinde inceleyen Bakan Murat Kurum, proje kapsamında kültür merkezi, millet kıraathanesi, sanat atölyesi, gül, lavanta ve Isparta halılarının tanıtıldığı mekanların yer alacağını açıkladı. Kurum, proje alanındaki 4 tescilli tarihi yapının da restorasyonunun gerçekleştirileceğini duyurdu.

Kurum, Eğirdir Köprübaşı ve Kemerköprü arasındaki 55 bin metrekarelik alandaki Millet Bahçesi projesini de Isparta’ya kazandıracaklarını belirtti.