‘CSO Ada Ankara’ bir yaşında

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın tamamlanan yeni konser salonları, hizmete girdiği bir yıldan beri birçok ödüllü sanatçıyı ağırladı.
‘CSO Ada Ankara’ bir yaşında

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın tamamlanan yeni konser salonları, hizmete girdiği bir yıldan beri birçok ödüllü sanatçıyı ağırladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 3 Aralık 2020’de düzenlenen açılış konserinin ardından bir müddet sonra salgın tedbirleri nedeniyle seyircili konserlere ara verilen salonlar, eylülde başlayan seyircili konserlerinde birçok uluslararası sanatçıyı ağırladı.

Londra Filarmoni Orkestrası, Grammy ödüllü cazcı Chris Botti, “20. yüzyılın en etkili 100 basçısından biri” olarak tanınan Avishai Cohen, Edison ve Altın Diyapazon Ödüllü Alman Şef Frieder Bernius, Kamança üstadı Mark Eliyahu, duayen piyanist Gülsin Onay, Moldova Ulusal Halk Müziği Orkestrası, Kazakistan Senfoni Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Rus keman virtüözü Sergey Kravchenko, “piyanonun rock yıldızı” Simon Ghraichy, Echo Classic ödüllü keman sanatçısı Yury Revich CSO’nun yeni konser salonlarında müzikseverlerle buluştu.