Malatya iki depremle sarsıldı

Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 17.02'de meydana gelen 5,2 büyüklüğünün ardından 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.
Malatya iki depremle sarsıldı

Malatya’nın Pütürge ilçesinde saat 17.02’de meydana gelen 5,2 büyüklüğünün ardından 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Malatya’nın Pütürge ilçesinde 5,2 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin, saat 17.02’de ve 6,72 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

Saat 17.02’deki 5,2 büyüklüğünün ardından 4,1 büyüklüğünde ikinci bir deprem daha kaydedildi. Depremin, saat 18.37’de ve 8,28 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

Bölgede, 5,2’lik depremin ardından toplam 24 sarsıntı kaydedildi.

BAKAN KURUM: EKİPLERİMİZİ İNCELEMELERİNİ YAPMAK ÜZERE BÖLGEYE SEVK ETTİK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından depremle ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi: “Malatya’nın Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğünde deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İl Müdürlüğü ekiplerimizi incelemelerini yapmak üzere bölgeye sevk ettik. Süreci yakından takip ediyoruz. Malatya’mıza ve ülkemize geçmiş olsun.”

AFAD: OLUMSUZ BİR İHBAR ALINMADI

AFAD’dan yapılan açıklamada ise, “Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz” ifadelerine yer verildi.