Kurum: Hasar tespiti ve incelemelere süratle devam ediyoruz

Bakan Kurum, "Deprem sonrası İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerimiz başta olmak üzere hasar tespiti ve incelemelere süratle devam ediyoruz" dedi.
Kurum: Hasar tespiti ve incelemelere süratle devam ediyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, “Deprem sonrası İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerimiz başta olmak üzere hasar tespiti ve incelemelere süratle devam ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İstanbul’da yaşanan deprem sonrası Avcılar’da minaresinin bir kısmı yıkılan Hacı Ahmet Tükenmez Camisi’nde incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından gazetecilere açıklama yapan Oktay, “Ciddi bir hasarımız yok hamdolsun, can kaybımız yok. Şu ana kadarki bize gelen bilgilerde ciddi bir yaralanma söz konusu değil” diye konuştu.

Bakan Kurum ise, “İstanbul’da meydana gelen deprem sonrası İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerimiz başta olmak üzere çevre illerden gelen ekiplerimizle Valiliğimiz koordinesinde AFAD ile birlikte hasar tespiti ve incelemelere süratle devam ediyoruz. Depremde can kaybı yaşanmaması en büyük tesellimizdir. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay ile süreci yakından takip ediyoruz. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Allah milletimizi her türlü afetlerden korusun” açıklamasında bulundu.