İstanbul-İzmir Otoyolu’nu 4 milyon 600 bin araç kullandı

Bakan Turhan, İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate düşüren otoyolu 4 milyon 600 bin otomobil eşdeğeri aracın kullandığını açıkladı.
İstanbul-İzmir Otoyolu’nu 4 milyon 600 bin araç kullandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate düşüren otoyolu 4 milyon 600 bin otomobil eşdeğeri aracın kullandığını açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun tüm etaplarının 4 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle kullanıma açıldığını, 5 Ağustos itibarıyla da hizmet vermeye başladığını hatırlattı.

İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşımın süresini 8,5 saatten 3,5 saate indiren Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’nin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü’nün 2016’da hizmete alındığını anımsatan Turhan, “Osmangazi Köprüsü’nün açılışından bugüne kadar, tüm kesimler için, toplam 35 milyon otomobil eşdeğeri araç otoyoldan geçti” diye konuştu.

Turhan, tüm etapların hizmete alındığı 5 Ağustos’tan bugüne kadar ise 4 milyon 600 bin otomobil eşdeğeri aracın otoyolu kullandığını bildirdi.

Bakan Turhan, otoyolun kullanıcılara önemli ekonomik katkı sağladığını sözlerine ekledi.