İstanbul’da 4.6 büyüklüğünde deprem

Marmara Denizi'nde bugün saat 11.00'de 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
İstanbul’da 4.6 büyüklüğünde deprem

Marmara Denizi’nde 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İstanbul ve çevre illerde hissedilen deprem paniğe neden oldu. Depremin ardından en büyüğü 3.4 olan 7 artçı daha kaydedildi.

Marmara Denizi Silivri açıklarında 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD, saat 11.00’de meydana gelen depremin merkez üssünün Silivri açıkları, büyüklüğünün ise 4.6 olduğunu duyurdu. Deprem İstanbul ve çevre illerde hissedildi.

Paniğe neden olan ve yerin 5,36 kilometre derininde oluşan depremin en yakın yerleşim birimi olan Silivri’ye bağlı Muratköy’e uzaklığının 20 kilometre olduğu belirlendi.

Türk Kızılay da Twitter’da yaptığı paylaşımda “İstanbul Silivri’de meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeler Kızılay ekiplerimiz tarafından yakından takip edilmektedir” denildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliğinden Silivri açıklarında meydana gelen depreme ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada,”Marmara Denizi Silivri Marmara Ereğlisi açıklarında, bugün saat 11.00’de 4.6 Mw şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem sonrasında ilimizdeki AFAD, AKOM, 112, 155, 156 ihbar hatlarına şu ana kadar herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır” denildi.