İstanbul’un yeni konut projesi ihale edildi

TOKİ'nin İstanbul Esenler'de inşa edeceği 483 konutluk kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin ihalesi yapıldı.
İstanbul’un yeni konut projesi ihale edildi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) İstanbul Esenler’de inşa edeceği 483 konutluk kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin ihalesi yapıldı.

Türkiye genelinde olduğu gibi İstanbul’da yaşayan vatandaşları da ev hayaliyle buluşturan TOKİ yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.

TOKİ tarafından başlatılan Esenler ilçesi Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1. etap 4. bölgede 483 adet konut ve 52 adet dükkân inşa edilecek. Konut ve dükkanlar ile birlikte proje kapsamında altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Söz konusu projenin ihalesi yapıldı.

TOKİ’nin İstanbul Halkalı’daki hizmet binasında yapılan ihaleye katılan firmalar teklif usulüyle başvuruda bulundular. İhale sonucunun ileriki günlerde açıklanacağı bildirildi.

TOKİ’nin Esenler 1.etap 4. bölge projesi 37 bin 556 metrekare alan üzerinde yükselecek. Yapımı planlanan konutlar, inşaat ruhsatlarının alındığı tarihten başlamak üzere en geç 14 ay içerisinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek.

TOKİ Esenler 1. Etap 1. Bölge ihalesi 25 Şubat 2019’da 1. Etap 2. Bölge ihalesi 20 Mart 2019’da, 1. Etap 3. Bölge ihalesi 18 Haziran’da yapıldı.